SP nr 10 i VII LO z nowym łącznikiem i panelami - szkoła przechodzi gruntowną metamorfozę

Na terenie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze widać koniec prac budowlanych i nową twarz szkolnych budynków. Remont objął zarówno instalacje, jak i przestrzeń między obiektami – pojawił się parterowy łącznik, panele fotowoltaiczne oraz świeża organizacja placu. To nie tylko estetyka - inwestycja ma obniżyć koszty utrzymania i poprawić warunki nauki dla uczniów SP nr 10 i VII LO.
- Remonty i nowe instalacje w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Wyspiańskiego
- Prezydent podkreśla ekologiczny i oszczędny charakter inwestycji dla Zielonej Góry
Remonty i nowe instalacje w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Wyspiańskiego
Prace na terenie szkoły obejmowały szereg modernizacji, które razem tworzą szeroką metamorfozę techniczną i użytkową obiektów. Według informacji przekazanych przez Urząd Miasta wykonano między innymi:
- termomodernizację budynków,
- montaż 160 paneli fotowoltaicznych,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz centralnego ogrzewania,
- budowę funkcjonalnego, parterowego łącznika łączącego SP nr 10 i VII LO,
- budowę nowej drogi pożarowej wraz z placami i chodnikami.
Koszt inwestycji to około 15 mln zł. Prace są już w końcowej fazie - trwają procedury odbiorowe ze strażą pożarną i przygotowania do odbiorów końcowych; termin zakończenia robót wyznaczono na 30 stycznia.
Prezydent podkreśla ekologiczny i oszczędny charakter inwestycji dla Zielonej Góry
“Dzięki inwestycji szkoły będą nie tylko cieplejsze i ładniejsze, ale też znacznie tańsze w utrzymaniu”
— Marcin Pabierowski
Jak dodał prezydent Marcin Pabierowski, łącznik ma ułatwić bezpieczną i komfortową komunikację uczniom i nauczycielom, a nowe rozwiązania techniczne sprawią, że szkoły będą bardziej nowoczesne i ekologiczne. Urząd Miasta zaznacza, że po formalnych odbiorach plac będzie oddany do normalnego użytkowania.
Rodzice, kadra i uczniowie zyskają wygodniejsze przejścia między budynkami w czasie przerw i złej pogody, a szkoła dzięki instalacjom solarnym powinna obniżyć rachunki za energię. Mniejsze koszty utrzymania mogą też uwolnić środki na bieżące potrzeby edukacyjne lub dalsze drobne inwestycje w placówce.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Pewny start ósmoklasistów w Zielonej Górze bez komplikacji

Młodzi recytatorzy zachwycili jury. Padły nominacje do etapu wojewódzkiego

Seniorzy ćwiczyli pamięć z neuropsychologiem. W Kargowej postawiono na trening umysłu

Heroina ukryta w aucie w Zielonej Górze - 43-latek trafił do aresztu

Nowa remiza w Klenicy. Strażacy zyskali bazę na lata

Kargowa pamięta o Macieju Kozłowskim. Mija 16 lat od jego śmierci

40-latek wrócił do sklepowych kradzieży. Teraz grożą mu lata więzienia
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Lechia Zielona Góra – Pniówek Pawłowice 1:0](/images/mecz/thumbnails/lechia-zielona-gora-pniowek-pawlowice-09052026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Lechia Zielona Góra – Pniówek Pawłowice 1:0
![[PIŁKA RĘCZNA] UKS Trójka Nowa Sól – Olimp AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 23:22 w I Lidze Mężczyzn (Grupa B) – derby o piąte miejsce dla gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/uks-trojka-nowa-sol-olimp-azs-uniwersytetu-zielonogorskiego-09052026-2322.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] UKS Trójka Nowa Sól – Olimp AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 23:22 w I Lidze Mężczyzn (Grupa B) – derby o piąte miejsce dla gospodarzy

Rząd ma pełny skład. Oto nazwiska i funkcje najważniejszych ministrów

Babimost świętował 3 maja z 30-metrową flagą i pochodem pod obelisk

Kody SMS odchodzą na bok. Logowanie do profilu zaufanego ma być prostsze

Przerwa w profilu zaufanym. Wieczorem i rano nie da się podpisać dokumentów

