Plebiscyt Super Dzielnicowy 2026 - mieszkańcy mogą codziennie głosować na policjanta pierwszego kontaktu

Od 16 lutego ruszyło internetowe głosowanie na #SuperDzielnicowego 2026 - mieszkańcy mogą wskazywać i codziennie wspierać swojego dzielnicowego przez stronę dzielnicabezstrachu.pl. Organizatorzy zapowiadają nagrody dla autorów najlepszych uzasadnień oraz działania promujące współpracę policji z mieszkańcami.
Od 16 lutego na stronie dzielnicabezstrachu.pl można zgłaszać kandydatury i oddawać głosy na dzielnicowego. Pierwsze zgłoszenie wymaga krótkiego uzasadnienia. Po zgłoszeniu każdy internauta może głosować na wskazanego kandydata raz dziennie przez cały okres trwania akcji.
Organizatorzy piszą, że celem kampanii #DzielnicaBezStrachu jest promocja bezpieczeństwa i zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami - w ramach plebiscytu ma zostać wyłoniony #SuperDzielnicowy 2026 oraz najaktywniejsze dzielnice. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie kampanii.
Autorzy najlepszych uzasadnień otrzymają nagrody finansowe i doświadczenia związane z serialem kryminalnym - w puli nagród znajduje się między innymi 5×1000 złotych oraz możliwość poznania kulis produkcji, odegrania epizodycznej roli lub spotkania z aktorami.
W opisie roli dzielnicowego organizatorzy podkreślają, że to policjant pierwszego kontaktu - jego zadania to zapobieganie naruszaniu prawa, inicjowanie i organizowanie wspólnych działań z mieszkańcami oraz praca profilaktyczna i mediacja. Informacje w materiałach kampanii odwołują się do codziennych obowiązków policji, jakie realizuje m.in. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.
Pomoc w godzinach poza służbą oraz inicjatywy społeczne dzielnicowych są w materiałach wskazywane jako powody zgłoszeń i docenienia. Organizatorem plebiscytu jest kampania społeczna promująca współpracę z dzielnicowymi; szczegóły dotyczące zgłoszeń i głosowania znajdują się na stronie kampanii.
na podstawie: Policja Zielona Góra.
Ostatnie Artykuły

W powiecie dziękują drogowcom i transportowcom za codzienny wysiłek

W euroregionie kończy się długa epoka. Padł jednogłośny wybór

Czterdziesta ZEBRA w Sulechowie. Dzieci ćwiczyły bezpieczeństwo na drodze

Maturzyści z Sulechowa wyszli z dyplomami i całym pakietem zawodowych umiejętności

Nowa oddziałowa w chemioterapii. Zmiana, która stawia na doświadczenie

Toyota znika z centrum Zielonej Góry - trzy osoby wpadają po kilku godzinach

Edwardus stanął przed I LO. Szkoła ma już własny punkt na szlaku bachusików

Norwid szykuje tydzień pełen książek i spektakli na żywo

Zielonogórzanin z Fryderykiem. Bartłomiej Stankowiak odbiera prestiżową nagrodę
![[PIŁKA NOŻNA] Lechia Zielona Góra – Sparta Katowice 0:0 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/lechia-zielona-gora-sparta-katowice-25042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lechia Zielona Góra – Sparta Katowice 0:0 w 28. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa 3 (Grupa III)

Plan ogólny, kaucje i mieszkania. Ważne rozmowy w zielonogórskim magistracie
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – UKS Spartakus Buk – Olimp AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 29:31. Zielonogórzanie wywożą punkty z Buku](/images/mecz/thumbnails/uks-spartakus-buk-olimp-azs-uniwersytetu-zielonogorskiego-24042026-2931.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa B) – UKS Spartakus Buk – Olimp AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 29:31. Zielonogórzanie wywożą punkty z Buku

Kowalski wszedł do Crucible. Dla Zielonej Góry to snookerowy przełom

