Ten sam motocyklista wpadł dwa razy w jeden dzień - najpierw na jednym kole, potem 66 km/h za szybko

FOT. KMP w Zielonej Górze
Najpierw kamera miejskiego monitoringu nagrała jazdę na jednym kole, a kilka godzin później ten sam motocyklista został zatrzymany za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 66 km/h. W ciągu jednego dnia stracił prawo jazdy, usłyszał wniosek o ukaranie do sądu, a później przyjął 4000 zł mandatu i dostał 14 punktów karnych.
W minioną niedzielę, 24 maja, miejskie kamery zarejestrowały motocyklistę, który jechał na jednym kole. Po analizie nagrania policjanci ruchu drogowego z Zielonej Góry dotarli do kierującego w środę, 27 maja, i zgodnie z przepisami zatrzymali mu prawo jazdy. Młody mężczyzna nie przyjął mandatu, więc funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Do materiału dowodowego ma trafić również film z miejskiego monitoringu.
Sprawa nie zakończyła się na tym zatrzymaniu. Kilka godzin później ten sam motocyklista został skontrolowany przez inny patrol ruchu drogowego, gdy w obszarze zabudowanym jechał szybciej o 66 km/h. Tym razem przyjął mandat w wysokości 4000 zł i otrzymał 14 punktów karnych. Policjanci nie zatrzymali mu już prawa jazdy, bo dokument został wcześniej odebrany po pierwszym wykroczeniu.
Po nowelizacji przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie 30 marca 2026 roku, celowe wprowadzanie pojazdu w poślizg oraz utrata styczności z nawierzchnią choćby jednego koła są zakazane. Za takie zachowanie grożą wysokie grzywny i utrata uprawnień na 3 miesiące.
To jeden z tych przypadków, w których dwa wykroczenia w kilka godzin pokazują kompletny brak rozsądku za kierownicą - i właśnie dlatego szybka reakcja policji oraz miejski monitoring miały tu znaczenie od pierwszych minut.
na podstawie: KMP w Zielonej Górze.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Zielonej Górze). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Park Piastowski zrobi się kolorowy - ZOK zaprasza na rodzinne lato 🌞🎨

Chciał sprzedać buty, a z konta zniknęło niemal 14 tysięcy złotych

Fredro po zielonogórsku - „Ślubuję nie kochać” rozkręca miłosny chaos

Ostatni FOTO DAY w amfiteatrze. Zielona Góra żegna go przed metamorfozą

Ostatni spacer po amfiteatrze przed wielką zmianą

Demografia przy granicy przestaje być teorią. W Guben padły trudne pytania

Młode głosy z Lubuskiego zrobiły furorę w finale „Piosenki”

W Babimoście stanie punkt DKMS. To szansa na wejście do bazy dawców

Królewski list z 1641 roku odsłania handlową siłę dawnej Zielonej Góry

Hala przy Botanicznej jest już gotowa na sportowe emocje

Wiadukt przy ul. Zjednoczenia ma już ostatnią warstwę. Zostały próby obciążeniowe

Miejska stołówka karmi setki osób. I daje im coś więcej

Kabotaż pod lupą w Zielonej Górze - kierowca stracił komplet punktów

Estima w Bibliotece Norwida - wieczór z wielogłosem i humorem
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze - kontakt, godziny, formy pomocy
- Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze - kontakt, godziny, sprawy mieszkaniowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zielonej Górze - kontakt, godziny, zapisy
- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze - kontakt, służba wojskowa, nabór
- Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze - kontakt i kaplice filialne
