Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Na początek trzeba odpowiedzieć sobie na dwa ważne pytania – czym są samozamykacze oraz w jakim celu montuje się domykacz do drzwi? Odpowiedź jest prosta. Samozamykacze są systemami, które powodują automatyczne domknięcie się drzwi. Sprawdza się to znakomicie w obiektach użyteczności publicznej lub w innego tego typu obiektach. Można je z powodzeniem stosować również w prywatnych przedsiębiorstwach.

Domykające się drzwi mogą stać się dużym problemem, więc nie należy lekceważyć tej kwestii. Lepiej skorzystać z automatycznego systemu, który zrobi to za nas. Z powodzeniem jest to stosowane w wielu miejscach takich jak szpitale, sklepy, restauracje. Nie musimy ręcznie przywierać drzwi, ponieważ system domykania może to zrobić za nas.

Domykacz drzwi znajduje zastosowanie podnosząc komfort i klasę lokalu. Szczególnie jest to użyteczne w trakcie zimy, nie musimy już wywieszać specjalnej informacji na kartce typu „proszę zamykać za sobą drzwi”, która to informacja nie jest zawsze respektowana i dość często zwyczajnie ignorowana. Samozamykacz zadba o to, aby drzwi pozostały zamknięte za roztargnionym gościem. Samozamykacz do drzwi usprawni też przepływ tłumów przez lokal, ułatwia to kontrolę nad klientami i zwiększa prestiż lokalu. Montuje się je także ze względów bezpieczeństwa. Przez wejście poruszają się dzieci, które mogą nie poradzić sobie z otwarciem większych drzwi. Zamontowane siłowniki w samozamykaczach powodują, że takie drzwi zdecydowanie łatwiej otworzyć i zamknąć, a dzięki systemowi łagodnego domykania unikniemy głośnego ich zatrzaskiwania się. W tym momencie warto wspomnieć jeszcze o dodatkowym systemie opóźnionego zamykania, w angielskiej nomenklaturze nazywane jako DC, czyli „delay closing”. System ten zapewnia dodatkowy czas na przejście, gdy są one otwarte, powodując, że drzwi nie zamkną się od razu. Przydatne może to okazać się w przypadku, gdy do pomieszczenia chce dostać się osoba na wózku inwalidzkim, ale także zastosowanie tego systemu może być niezbędne w szpitalu, w przypadku gdy chorego trzeba przetransportować na łóżku szpitalnym. W dość powszechnym zastosowaniu ten system funkcjonuje w różnego typu hotelach, bo jak wiadomo goście mają ze sobą spory bagaż, który nie powinien utknąć w zamykających się drzwiach.

Gdzie popularnością cieszą się samozamykacze?

Odmienną kwestią wyróżniają się samozamykacze z blokadą. W takiej sytuacji uniemożliwiają one zawarcia się drzwi poprzez system blokady. Blokada aktywuje się jeśli drzwi zostaną uchylone na odpowiednią szerokość. W tym przypadku ta funkcjonalność może okazać się przydatna w trakcie upalnego lata. Nie trzeba umieszczać na skraju drzwi doniczki z kwiatkiem, aby zablokować samoczynne zamknięcie się drzwi.

Z pewnością jednym z największych wyborów dokonamy samozamykaczy w sklepie internetowym. Możemy tam przejrzeć oferty oraz poczytać opinie. Co może okazać się lepszym wyborem niż w przypadku korzystania ze sklepu stacjonarnego. Sklep stacjonarny ma tą przewagę, że możemy porozmawiać w cztery oczy ze sprzedawcą, który wskaże nam odpowiedni do naszych potrzeb produkt. Dokonanie właściwego wyboru nie będzie wcale łatwe, ze względu na różne parametry samozamykaczy.

Ze względu na rodzaj konstrukcji wyróżniamy samozamykacze górne oraz podłogowe. Innym, specjalnym rodzajem samozamykaczy są te zintegrowane wraz z drzwiami. Ten ostatni typ prezentuje się znacznie bardziej elegancko od tych zamontowanych we framugach drzwi z uwagi na to, że jego położenie jest bardzo dyskretne. Natomiast w przypadku drzwi szklanych zalecane jest zastosowanie ich w podłodze, aby nie burzyć estetyki takiego wnętrza.