Każdy właściciel firmy chce rozwijać swój biznes i dążyć do osiągnięcia sukcesu – nie ma w tym niczego dziwnego, tak samo jak w poszukiwaniu rozwiązań, które ten sukces przybliżą. A bez wątpienia duży wpływ na to, czy uda nam się odpowiednio rozwinąć biznes, jest miejsce, w którym działamy. Najlepszą alternatywą zyskania odpowiedniej powierzchni dla siebie i pracowników są lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu, dzięki którym nie tylko zyskasz komfort, ale również oszczędności. Sprawdź zatem, na co zwrócić uwagę, poszukując najlepszej dla siebie powierzchni biurowej!

Szukasz lokalu użytkowego do wynajęcia we Wrocławiu? Dokładnie sprawdź oferty!

Podstawą w poszukiwaniu najlepszych biur jest oczywiście dokładne sprawdzenie oferty wynajmujących - w takim mieście jak Wrocław lokale użytkowe do wynajęcia oferuje bardzo wiele firm, dlatego wybór jest bardzo duży, podobnie jak Twoje możliwości. Masz przede wszystkim do wyboru:

  • lokale handlowo/usługowe, które zwykle mają powierzchnie w przedziale 25-140 mkw i są dostosowane do realizowania codziennych zadań, a także spotkań z klientami czy partnerami biznesowymi,
  • powierzchnie biurowe, w których pracować będzie wielu pracowników i które mogą posiadać zarówno 40 mkw (dla niewielkich firm), jak również kilkaset mkw – dla dużych przedsiębiorstw.

Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, powinieneś szczególną uwagę zwrócić na dwie kwestie – standard lokalu użytkowego do wynajęcia, a także jego lokalizację. W pierwszym przypadku zwróć uwagę na to, czy oferowane Ci powierzchnie są po remoncie i czy ich stan jest bardzo dobry. Pomalowane ściany, ładna podłoga, klimatyzacja i wentylacja oraz inne elementy świadczące o wysokim standardzie pomieszczeń sprawią, że zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom praca przychodzić będzie z o wiele większą łatwością.

Drugą najważniejsza kwestią jest lokalizacja – Wrocław to miasto samo w sobie doskonałe do prowadzenia biznesu, jednak musisz zwrócić uwagę również na położenie lokalu użytkowego do wynajęcia. Najlepiej, jeżeli znajduje się on przy dużej arterii komunikacyjnej, gdzie w pobliżu jest wiele sklepów, punktów usługowych czy przystanków autobusowych/tramwajowych. Zwróć również uwagę na sam biurowiec – im jest on bardziej atrakcyjny, tym oczywiście większe wrażenie zrobi na Twoich klientach czy partnerach biznesowych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, poszukując wymarzonego lokalu użytkowego w=do wynajęcia?

  • Sprawdź czy posiada nowoczesne systemy zabezpieczeń, dzięki którym będziesz spokojny o swoje bezpieczeństwo, a także firmowe i prywatne mienie.
  • Dowiedz się, czy w pobliżu znajdują się darmowe miejsca postojowe – im jest ich więcej, tym lepiej zarówno dla Ciebie i Twoich pracowników, jak również klientów.
  • Sprawdź, czy wynajmujący będzie w stanie zapewnić Ci również dodatkowe usługi telekomunikacyjne – np. Internet od najlepszych dostawców.
  • Zweryfikuj, czy Ty i Twoi pracownicy będziecie mogli korzystać z obsługi sekretaryjnej i będziecie mieli dostęp do kuchni czy toalet.

Masz wątpliwości? Odwiedź biurowiec i poczytaj opinie klientów

Wszystkie wyżej wymienione aspekty są bardzo istotne, jednak części z nich nie da się zweryfikować wyłącznie za pomocą ogłoszenia wystawionego w serwisie czy też strony internetowej wynajmującego. Warto więc osobiście wybrać się do lokalu użytkowego do wynajęcia i sprawdzić, czy rzeczywiście jest to powierzchnia, która będzie w stanie w stu procentach spełnić wszelkie Twoje oczekiwania.

A jeżeli chcesz zminimalizować ryzyko wynajmu niewłaściwego biura, zapoznaj się z opiniami innych właścicieli firm, którzy korzystali z lokali danego wynajmującego. W ten sposób dowiesz się, czy standard rzeczywiście jest wysoki, lokalizacja atrakcyjna, a usługi świadczone przez daną firmę będą w stanie w stu procentach spełnić Twoje oczekiwania. Porównaj też oczywiście ceny – to często one będą najważniejszym czynnikiem, który wpłynie na Twoją ostateczną decyzję!

Jak znaleźć najlepsze lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu?