Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Poznajcie rodzaje alkomatów i wybierzcie najlepszy model

Spożywanie alkoholu w miejscu pracy wydawało się reliktem lat 70-tych czy 80-tych, jednak jak się okazuje nadal zdarzają się przypadki, że pracownicy przychodzą do pracy pod wpływem alkoholu bądź co gorsza spożywają alkohol w zakładzie pracy. Bycie pod wpływem alkoholu nie tylko zmniejsza produktywność, ale jest przede wszystkim złamanie najważniejszego prawa z kodeksu pracy, gdyż pracownik w pracy musi być bezwzględnie zawsze trzeźwy. Należy zdawać sobie sprawy, że ryzyko wystąpienia wypadku pod wpływem alkoholu jest zdecydowanie większe i gdy do niego dojdzie nie tylko pracownik jest winny, ale również osoba, która nie dopilnowała kontroli trzeźwości. W każdym zakładzie powinny się więc znaleźć alkomaty. Warto poznać ich rodzaje.

Alkomaty elektrochemiczne - niezwykle efektywne i zapewniające rzetelność pomiaru

Zdecydowanie efektywniejsze, ale i wyższej jakości są alkomaty elektrochemiczne. Są to niezwykle solidne urządzenia, których ceny zaczynają się już od 300 zł. Doskonałe modele oferuje alkopatrol.pl. Sprawdzają się one nawet do systematycznych pomiarów, a jednocześnie wyniki są bardzo dokładne. Spożywanie pożywienia w żadnym wypadku nie wpływa na wynik pomiaru. Dodatkowo trzeba też wiedzieć, że ową precyzję zapewnia platynowy czujnik. Jeżeli zamierzacie wykonywać pomiary grupowe, to polecamy Wam model z nasadką lejkową. Takie alkomaty mogą wykonać nawet 300 pomiarów w ciągu godziny.

Alkomaty półprzewodnikowe - tanie i dobre

Alkomaty półprzewodnikowe są stosunkowo tanie i w tym przypadku ceny zaczynają się nawet od 50 zł. Pomiar dokonywany jest na bazie sensoryki półprzewodnikowej przez co sprawdzają się raczej do sporadycznego mierzenia trzeźwości. Nie należy ich używać wielokrotnie w krótkim odstępie, gdyż wtedy odczyt może być niejednoznaczny. Dodatkowo czasami wpływ na wynik mają spożywane wcześniej produkty. Jeżeli zje się cukierka z alkoholem, to wynik może być zawyżony. Niemniej ich stosowanie od czasu do czasu jest bardzo efektywne. Należy oczywiście pamiętać o regularnym sprawdzaniu baterii.

Alkomaty spektrometryczne - idealne dla specjalistów

Ostatnim rodzajem alkomatów są spektrometryczne, które są dedykowane do pracy choćby w służbach miejskich i policji. Trzeba wiedzieć, że są one kosztowne, ale też bardzo dokładne. Zatem chcąc uzyskać najlepsze i najbardziej wiarygodne wyniki, warto się w nie zaopatrzyć.