Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Flower power - motywy roślinne we wnętrzach

Motywy roślinne we wnętrzach są niezwykle popularne. Świetnie pasują do wielu stylów aranżacyjnych, są eleganckie i uniwersalne, ale także proste w stosowaniu i ewentualnej modyfikacji. Można je w prosty sposób dostosowywać do panujących trendów czy nawet pór roku. Wiosną można dodać więcej zielonych akcentów, latem – żółtych, a jesienią pomarańczowych i czerwonych.

Motywy roślinne na ścianach

Chcąc zaprojektować wnętrze tak, by królował w nim motyw roślin i kwiatów, najlepiej rozpocząć od dekorowania ścian. Sposobów jest całe mnóstwo:

  • kwieciste tapety,
  • malunki roślin,
  • naklejki roślinne,
  • obrazy i zdjęcia.

Stylistyka jest zależna w głównej mierze od aranżacji wnętrza. Do eleganckich i klasycznych pomieszczeń lepiej będą pasowały akcenty roślin wiecznie zielonych. Przy stylach nowoczesnych, kolorowych i jasnych dobrze będą wyglądać malunki różnobarwnych kwiatów, na kształt polnej łąki. Czasem wykorzystuje się także roślinne ornamenty na meblach. W kuchni nie może zabraknąć z kolei kwiecistej fototapety pod szafkami kuchennymi.

Znaczenie żywych kwiatów w motywach roślinnych we wnętrzach

Najbardziej oczywistymi dekoracjami tego typu motywów są oczywiście żywe rośliny i kwiaty, które nie tylko dodadzą wnętrzu uroku, ale i ocieplą charakter, poprawią samopoczucie mieszkańców czy nawet wpłyną pozytywnie na jakość powietrza. Świetnym uzupełnieniem będzie mini-oranżeria na balkonie czy przydomowy ogródek, choćby był on niewielki, na kształt tego, jaki oferują nowe mieszkania w Strzelcach Krajeńskich przy Gorzowskiej. Osoby, które nie mają ręki do kwiatów, mogą zdecydować się na dekoracje ze sztucznych roślin, jednak takie ozdoby warto wybierać umiarkowanie. Ich nadmiar może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

Dodatki w stylu flower power

W każdej aranżacji niezwykle ważne są dodatki. To one w dużej mierze stanowią o charakterze wnętrza, jego przeznaczeniu i komforcie mieszkania. Nie inaczej jest w przypadku motywów kwiatowych. Naturalnym rozwiązaniem jest zakup poduszek, firanek czy obrusów w kolorowe kwiaty, które ożywią pomieszczenie. Tymi ozdobami bardzo łatwo jest operować, kontrolując klimat panujący we wnętrzu. Wystarczy zmienić ich kolorystykę na zieloną, by w salonie zapanowała wiosna. Pomarańczowe poduszki na kanapie będą z kolei symbolizowały jesień. Do zakupu dostępnych jest wiele ciekawych dekoracji, z których warto wymienić przede wszystkim:

  • las w słoiku,
  • świecznik kwiat lotosu,
  • szklany wazon-kula z kwiatami,
  • suszone kwiaty w wazonie.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by wnętrze było żywe – nie tylko w przenośni, ale i dosłownie. Kiedy aura na dworze nie będzie sprzyjać spacerom po lasach i parkach, własny salon da namiastkę kontaktu z przyrodą.

Motywy kwiatowe są uniwersalne i wydaje się, że ich popularność będzie wieczna. Nic dziwnego – są eleganckie, atrakcyjne, dodają wnętrzu ciepła. Przebywając w zaaranżowanym tak wnętrzu, można poczuć przypływ pozytywnej energii do działania. Rośliny charakteryzują się także dużą uniwersalnością i będą świetnie uzupełniać style klasyczne i nowoczesne.

Materiał przygotwany przez RynekPierwotny.pl