Policja Zielona Góra: Policyjny cios w przestępczość samochodową. Trzy osoby tymczasowo aresztowane
Policjanci z wydziału kryminalnego odnaleźli i odzyskali skradzione w Niemczech samochody mercedesy Sprintery. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy zostali już tymczasowo aresztowani. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Zielonogórscy
Zielonogórscy kryminalni uzyskali informacje operacyjne dotyczący kradzieży mercedesów Sprinterów z terenu Niemiec. W wyniku długotrwałych, intensywnych działań operacyjnych policjanci ustalili, gdzie mogą znajdować się skradzione pojazdy. Wytypowali miejsce budynek magazynowy w niewielkiej miejscowości w powiecie żagańskim i podjęli działania, żeby odzyskać samochody oraz zatrzymać osoby zamieszane przestępczy proceder.
Policjanci pojechali na miejsce, usłyszeli dochodzące z wnętrza budynku odgłosy pracy różnych urządzeń, prawdopodobnie wkrętarek oraz rozmowy. Kryminalni weszli do środka. W pomieszczeniu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali ukryć się między demontowanymi właśnie pojazdami. Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że co najmniej trzy z pięciu pojazdów figurują w policyjnych bazach danych jako utracone skradzione na terenie Niemiec i poszukiwane przez policję niemiecką. Odnalezione samochody miały usunięte numery VIN, dzięki którym można zidentyfikować pojazd. Ponadto policjanci zabezpieczyli zagłuszarkę sygnału GPS, która była włączona podczas demontażu aut, a także telefony komórkowe należące do zatrzymanych mężczyzn.
Zatrzymani to obywatele Ukrainy w wieku 24 33-lata. Jeden z nich jest doskonale znany zielonogórskim kryminalnym i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. W pomieszczeniu, w którym mężczyźni zostali zatrzymani, policjanci znaleźli wiele części i podzespołów różnych samochodów zostaną one poddane szczegółowej identyfikacji - oraz akcesoria i narzędzia służące do kradzieży pojazdów. Obecnie policjanci sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni nie są sprawcami podobnych kradzieży, do których dochodziło wcześniej na terenie Zielonej Góry.
Sprawę prowadzą śledczy z Komendy powiatowej Policji w Żaganiu, którzy wstępnie przedstawili zatrzymanym mężczyznom zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Decyzją Sądu Rejonowego w Żaganiu wszyscy trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Wartość samochodów to co najmniej 60 tysięcy złotych każdy.
podinspektor Małgorzata Stanisławska
Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/38978,Policyjny-cios-w-przestepczosc-samochodowa-Trzy-osoby-tymczasowo-aresztowane.html
Ostatnie Artykuły

Sulechowska zwęża się i zamyka. W lipcu kierowcy pojadą objazdem

Agregat zniknął z elektrowni, a kryminalni znaleźli jeszcze coś więcej

Przy stacji PKP w Nietkowicach zmieni się przejazd. Nowe zasady już w lipcu

Autobusy 5 i 15 pojadą inaczej. Tydzień bez trzech przystanków

Szpital w Zielonej Górze z nowym wyróżnieniem po teście tajemniczego klienta

Drewno, PCV czy aluminium? Jak wybrać odpowiednie profile okienne do domu lub mieszkania w Zielonej Górze

Zielonogórska kranówka wygrywa ceną. Sieć ma za sobą próbę upałów

Dożynki z miejskim charakterem w Ochli. W planie koncerty, konkursy i darmowy dojazd

Firmy z polsko-niemieckim profilem mogą powalczyć o prestiżową nagrodę

Kasjerka z Zielonej Góry wpadła po stratach przekraczających 20 tys. zł

Rozmowy, muzyka i taniec w jednym miejscu – Szeptanki wracają do Zielonej Góry

Topografie przejścia w Zielonej Górze - obrazy o pamięci i zmianie

Zniknęły z centrum i tarasu - policja odzyskała wszystkie rowery

Dlaczego sen jest tak ważny? Rola snu w życiu człowieka
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Usług Społecznych w Zielonej Górze - kontakt, usługi i godziny
- Delegatura UKE w Zielonej Górze - kontakt, dojazd i obsługa klienta
- ZUS Oddział w Zielonej Górze - kontakt, godziny, rejestracja i świadczenia
- Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze - kontakt, godziny, usługi
- Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ w Zielonej Górze - kontakt, godziny, ePUAP
- Szpital Zielonogórski - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
