Warunki drogowe dzisiejszego poranka były bardzo trudne. Gwałtowna śnieżyca, zasypała jezdnie w kilka minut i skutecznie zmniejszyła widoczność na drogach. Takie warunki mogły zaskoczyć wielu kierujących, dlatego pamiętajmy żeby zimą sprawdzać prognozy na następny dzień i wyjechać do pracy kilka minut wcześniej. Nie nadrabiajmy spóźnienia na drodze. Bądźmy ostrożni, a także pamiętajmy o wzajemnej życzliwości i szacunku wobec innych użytkowników dróg.

W panujących obecnie trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, musimy zadbać między innymi o odpowiednie przygotowanie pojazdu czyli dobrą widoczność - niezbędne jest więc odśnieżenie pojazdu – nie tylko przedniej szyby, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp przednich i tylnych.

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną oraz rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości i stylu jazdy do trudnych warunków panujących na drogach. Opady śniegu i następujące po nich częste oblodzenie jezdni znacznie utrudniają jazdę po drogach powiatu zielonogórskiego, dlatego osoby, które nie czują się pewnie jeżdżąc w trudnych warunkach, powinny zrezygnować z wyjazdu swoim samochodem. 

Takie niesprzyjające, zmienne warunki mają się utrzymać przez kolejne dni, dlatego prosimy wszystkich kierujących, aby starali się rano wyjechać kilka minut wcześniej po to, żeby nie nadrabiać straconego czasu na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych czy nawet tragicznych zdarzeń na drogach.