Zapraszamy na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilię Miejską! 
 
Rozpoczynamy w środę, 14 grudnia, na zielonogórskim deptaku. Od Ratusza do kawiarni Niger znajdziemy na stoiskach wszystko to, co przyda nam się do przygotowania świąt. Dużą część jarmarku zajmą nasi lokalni rękodzielnicy. To idealna okazja do kupienia oryginalnych prezentów lub ozdób na choinkę. Wśród stoisk znajdziemy również artykuły spożywcze niezbędne do przygotowania świątecznych potraw.

Nowością będzie czynny udział w Jarmarku Dzielnicy Nowe Miasto, która również przygotowuje swoje stoiska.

Jak co roku, przygotowaliśmy również atrakcje dla gości Jarmarku. 16 grudnia od godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty rzeźbienia w lodzie oraz pokaz profesjonalnego wykonania rzeźby, która, jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, pozostanie z nami do świąt.

17 i 18 grudnia serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w Świątecznej Warsztatowni. Od godz. 12.00 do 16.00 nasi instruktorzy przeprowadzą szereg plastycznych warsztatów dla najmłodszych. Będzie to również świetna okazja do rodzinnej zabawy i wspólnego tworzenia świątecznych ozdób i zabawek.

17 grudnia, Motomysz wraz ze specjalnymi gośćmi odwiedzi jarmark ze swoją świąteczną Strefą Falubaziaka Falubazu Zielona Góra.

18 grudnia w niedzielę, o godz. 12.00 rozpoczniemy kolędowanie! Na wigilijnej scenie obejrzymy i usłyszymy artystów w świątecznych programach – „Święta z Dzielnicą Nowe Miasto”, „Kolędowanie ze Studiem Piosenki Pstryk i Atut”.

O godz.15.00 Podzielimy się opłatkiem, wysłuchamy życzeń od biskupa diecezji zielonogórsko – gorzowskiej i władz miasta, po czym tradycyjnie zaprosimy do wspólnego posiłku. Na na finał, świątecznno-kolędowy koncert Haliny Benedyk & Marco Antonelliego.

Serdecznie zapraszamy!