Policjanci służby kryminalnej komendy miejskiej w Zielonej Górze zatrzymali w ciągu 40 minut od zdarzenia mężczyznę podejrzanego o rozbój w jednym ze sklepów spożywczych w centrum miasta. 29-letni mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

W miniony wtorek, (14 marca) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o napadzie na ekspedientkę jednego ze sklepów spożywczych w centrum miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł do sklepu, zabrał z półki dwie  bagietki, a następnie gdy podszedł do kasy zagroził ekspedientce nożem i zażądał wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta spełniła żądanie napastnika, a ten, gdy tylko zabrał pieniądze, uciekł w nieznanym kierunku. Pracownica powiadomiła szefową, a ta policję.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali zielonogórscy kryminalni, którzy po rozmowie pracownicą ustalili rysopis sprawcy i ruszyli na poszukiwania. Jednocześnie dyżurny i pracownicy centrum monitoringu miejskiego przeglądali kamery monitorujące w poszukiwaniu mężczyzny. Po około 40 minutach od zdarzenia podejrzany został namierzony i zatrzymany przez kryminalnych w centrum miasta, zaledwie kilka ulic od miejsca rozboju.

Sprawcą okazał się 29-letni zielonogórzanin, znany policjantom i wcześniej notowany za inne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.