Policja Zielona Góra: Pierwszy Dzień Wiosny z zielonogórskimi policjantami
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przywitali wiosnę wraz z przedszkolakami z Przylepu. Ten dzień był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także poznania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Nie zabrakło również ćwiczeń praktycznych. Przedszkolakom towarzyszył Tygrysek LUPO maskotka lubuskiej Policji, który często wraz z mundurowymi bierze udział w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi.
O tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach nie trzeba nikogo przekonywać, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Dlatego też zielonogórscy policjanci w myśl znanego przysłowia połączyli przyjemne z pożytecznym i z okazji rozpoczynającej się wiosny zorganizowali zajęcia dla dzieci z przedszkola w Przylepie, gdzie podczas zabawy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa.
Podczas spotkania, policjantka ruchu drogowego i maskotka lubuskiej Policji Tygrysek Lupo omówili z dziećmi zasady prawidłowego zachowania na drodze, w tym bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki wspólnie z opiekunami, policjantami ruchu drogowego i tygryskiem po części teoretycznej miały możliwość poćwiczyć w praktyce prawidłowe zachowania na drodze. Wszyscy wspólnie udali się na przejście dla pieszych, które codziennie dzieci pokonują w drodze do przedszkola. Maluchy dowiedziały się jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych i jak zachować się idąc chodnikiem w grupie. Takie zajęcia praktyczne z pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.
Ale spotkania z policjantami to nie tylko nauka prawidłowych zachowań na drogach. Tak samo ważne jest przypominanie o bezpieczeństwie w domu, na placu zabaw czy w drodze do przedszkola, a później szkoły. Mundurowi przypominali najmłodszym także o jeszcze jednym ważnym zagadnieniu - o zachowaniu ostrożności w sytuacji, gdy spotkają osobę nieznajomą. Na zakończenie spotkania mili goście opowiedzieli przedszkolakom dlaczego warto nosić odblaski, a także dlaczego dzieci takie jak one muszą podróżować w fotelikach.
Czas spędzony z policjantami i policyjną maskotką upłynął bardzo szybko, ale przedszkolaki wraz z opiekunami już zaprosiły policjantów na kolejne spotkania.
1
2
3
4
5
6
7
8
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/44991,Pierwszy-Dzien-Wiosny-z-zielonogorskimi-policjantami.html
Autor: krystian