Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego kierującego, który przekroczył prędkość i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Jednocześnie mężczyzna popełnił kilka innych wykroczeń, za które otrzymał punkty karne - w sumie „uzbierał” ich 57. Stracił prawo jazdy, a wniosek o jego ukaranie został skierowany do sądu.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowym. Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz bezpieczeństwa prowadzonych od wielu już lat na danym terenie. Bardzo często informacja o miejscach, w których potrzebny jest specjalny nadzór pochodzi od samych mieszkańców korzystających z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie wskazują na pojawiający się problem.

Takim miejscem, które często pojawia się w analizach bezpieczeństwa jako obszar, w którym należy sprawdzać przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jest bez wątpienia ulica Warszawska w Sulechowie. To właśnie tam policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy miejskiej, zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość i przejechał linię podwójną ciągłą, to jeszcze nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmawiał przez telefon, a jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzn kierował po alkoholu i dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów. W sumie za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał 57 punktów karnych, które będą aktywne na jego koncie przez najbliższe 2 lata. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie.  
Osoba kierująca po użyciu alkoholu (wartość do pół promila) popełnia wykroczenie, za które zgodnie z artykuł 87 kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu – do 30 dni – lub kara grzywny. Ponadto w takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas.