Policja Zielona Góra: Wielu zawdzięcza im życie konkurs policyjnych ratowników

2 min czytania

Lubuscy policjanci wielokrotnie udowadniali, że ratowanie ludzkiego życia jest dla nich sprawą priorytetową. Dzięki udzielonej przez nich kwalifikowanej pierwszej pomocy, wiele osób może dziś cieszyć się zdrowiem i życiem. W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze funkcjonariusze z całego garnizonu rywalizowali o tytuł najlepszych policyjnych ratowników. Zwycięska para będzie reprezentować Lubuską Policję na zawodach ogólnopolskich.

We wtorek (9 maja) na terenie Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji odbył się konkurs na najlepszych policyjnych ratowników garnizonu lubuskiego. Celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnienie idei i zasad jej udzielania, a przede wszystkim wyłonienie pary, która będzie reprezentowała lubuskich policjantów w zawodach ogólnopolskich.

Przedstawiciele komend powiatowych, miejskich oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich był test wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kolejnym, zdecydowanie bardziej wymagającym etapem konkursu było zadanie praktyczne. Tu policjanci musieli wykazać się profesjonalnym, zdecydowanym i sprawnym działaniem w ratowaniu ludzkiego życia. Komisja sędziowska oceniała poprawność czynności wykonywanych przez uczestników konkursu, a także ich umiejętności radzenia sobie ze stresem i presją czasu.

Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięską parę. Z konkurencjami najlepiej poradzili sobie policjanci ze Wschowy młodszy aspirant Dominik Fedyczkowski oraz młodszy aspirant Radosław kamiński, którzy będą reprezentować Lubuską Policję na VIII Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”. Drugie miejsce w konkursie zajęli przedstawiciele zielonogórskiej Policji, a trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszom ze Świebodzina.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskiej parze życzymy powodzenia w zawodach ogólnopolskich.

Opracował: młodszy aspirant Mateusz Sławek

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim


(format mp4 - rozmiar 38.56 MB)

  • Deskrypcja tekstowa filmu

Deskrypcja tekstowa filmu

  • Audiodeskrypcja filmu

Audiodeskrypcja filmu

Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,

lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/45549,Wielu-zawdziecza-im-zycie-konkurs-policyjnych-ratownikow.html

Autor: krystian