Kredyt gotówkowy na wskazany cel. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Kredyt gotówkowy to jeden ze sposobów na uzyskanie dodatkowych środków – np. na remont mieszkania, zakup nowego sprzętu elektronicznego czy wymarzone wakacje. Wniosek możesz złożyć bez wychodzenia z domu, a pieniądze przeznaczyć na wybrany przez Ciebie cel: lodówkę, samochód, wakacje z rodziną czy cokolwiek innego. Dowiedz się, jakich dokumentów może wymagać bank!

Polacy chętnie wnioskują o kredyty gotówkowe

W lipcu 2023 r. liczba kredytów gotówkowych wzrosła o 6,9% w porównaniu do lipca 2022. Ponadto, średnia wartość kwoty kredytu wyniosła 21 262 zł – oznacza to wzrost o 9,6% w porównaniu do lipca roku poprzedniego[1]. Jak widać, kredyty gotówkowe wciąż są popularnym sposobem na sfinansowanie zakupów czy usług.

Co ciekawe, zdecydowana większość z kredytów zaciągniętych przez Polaków nie przekraczała 50 tys. zł. Według BIK zobowiązania poniżej tej kwoty stanowiły aż 88% wszystkich kredytów[2].

Kredyt gotówkowy na różne cele

Kredyt gotówkowy (RRSO 16,96%) to dla wielu osób wygodna forma uzyskania niezbędnych środków. Co jest potrzebne by zawnioskować o kredyt? Musisz mieć ważny dokument tożsamości, np. dowód osobisty. Bank może poprosić o dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodów. Konieczne jest także określenie celu, na który przeznaczysz pieniądze.

Dzięki informacjom z instytucji takich jak Biuro Informacji Kredytowej (BIK) możliwe jest dosyć szybkie przeanalizowanie przypadku każdego potencjalnego kredytobiorcy. Bank może uzyskać informacje – m.in. czy dana osoba miała dotąd problemy z regularną spłatą zobowiązań lub czy aktualnie takie spłaca.

Kredyt gotówkowy – na co mogę przeznaczyć pieniądze?

W przypadku kredytów gotówkowych równie dobrze możesz przeznaczyć środki na niezbędną naprawę auta, jak i na wymarzony, wakacyjny wyjazd. Po zawarciu umowy, pieniądze wpłyną na Twoje konto i możesz nimi dysponować.

Planujesz ubiegać się o dodatkowe środki, ale nie wiesz, jak? W Banku BNP Paribas złożysz wniosek o kredyt gotówkowy na dowolny cel wskazany przez Ciebie na 2 sposoby:

  • dzwoniąc na infolinię pod nr 519 921 555. Konsultanci są dla Ciebie dostępni w dni robocze w godz. 8.00-19.00. Koszt połączenia zależy od taryfy przyjętej przez Twojego operatora,
  • wypełniając formularz kontaktowy na stronie Banku BNP Paribas – zostaw swój nr telefonu i preferowane godziny kontaktu, a konsultant do Ciebie oddzwoni.

Co jeszcze warto wiedzieć? Raty kredytu gotówkowego w Banku BNP Paribas możesz rozłożyć nawet na 10 lat. Pieniądze przeznaczysz na wybrany przez siebie cel kredytu, od zasilenia domowego budżetu po wymarzone zakupy.

Pamiętaj, że ostateczna decyzja co do przyznania i warunków kredytu gotówkowego zależy od oceny Twojej zdolności kredytowej. Bank oceni ją m.in. na podstawie informacji, jakie mu dostarczysz.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 24.08.2023 r. wynosi 16,96%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 38 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 54 145,41zł oprocentowanie stałe 12,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 16 145,41zł (prowizja 2 280,00zł; odsetki 13 865,41zł) 60 miesięcznych rat (59 po 864,42zł i jedna 864,63zł).

Artykuł sponsorowany

[1] https://media.bik.pl/informacje-prasowe/818678/najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-newsletter-kredytowy-bik-lipiec-2023-r.

[2] Tamże.