Dzielnicowi z komisariatów w Zielonej Górze czy w Sulechowie wśród swoich licznych zadań mają również edukowanie dla bezpieczeństwa zarówno najmłodszych, jak i starszych mieszkańców swoich służbowych rejonów. W ostatnich dniach dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie odwiedzili maluszki z przedszkola i zerówki w Podmoklach Wielkich.

Zielonogórscy policjanci wiedzą jak ważna dla bezpieczeństwa jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat dlatego często i chętnie spotykają się z dziećmi w szkołach czy przedszkolach. W sezonie imprez plenerowych często można spotkać policjantów na festynach i piknikach. W czasie roku szkolnego odwiedzają szkoły i przedszkola oraz zapraszają miłych gości do jednostki Policji. 

Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Te spotkania są jednak bardzo ważne z innych powodów. Oprócz poznania zawodu policjanta przedszkolaki poznają też podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w kontaktach z obcymi osobami czy podczas spotkania z psem. Duża część każdego spotkania poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym i elementom odblaskowym.

W ubiegłym tygodniu sierżant sztabowy Ilona Sulik z Posterunku Policji w Babimoście i sierżant Adrian Krawczuk z Posterunku Policji w Kargowej odwiedzili maluszki z przedszkola oraz uczniów zerówki z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Wielkich. Spotkanie z policjantami było okazją zarówno do rozmowy o bezpieczeństwie, jak i o pracy policjanta. Na koniec każde z dzieci otrzymało element odblaskowy.

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5