65 lat od Wydarzeń Zielonogórskich zapraszamy na uroczystości 30 maja

W Zielonej Górze zbliża się wyjątkowy dzień pamięci, który co roku przyciąga mieszkańców chcących uczcić odwagę i determinację swoich przodków. 30 maja miasto ożyje wspomnieniami ważnych wydarzeń sprzed 65 lat, które na zawsze wpisały się w jego historię.
- Zielona Góra zaprasza na uroczystości upamiętniające bohaterów Domu Katolickiego
- Filharmonia Zielonogórska będzie świadkiem wzruszających występów młodzieży
Zielona Góra zaprasza na uroczystości upamiętniające bohaterów Domu Katolickiego
Już w piątek, 30 maja, o godzinie 11.00 w Konkatedrze pw. Św. Jadwigi Śląskiej rozpocznie się msza święta poświęcona pamięci obrońców Domu Katolickiego symbolu walki i jedności mieszkańców miasta. To moment refleksji i wdzięczności za ich niezłomność.
Po nabożeństwie, o 12.00 , uczestnicy przeniosą się pod grób księdza Kazimierza Michalskiego, gdzie zostaną złożone kwiaty jako wyraz szacunku dla duchownego, który odegrał istotną rolę w tych historycznych chwilach.
Filharmonia Zielonogórska będzie świadkiem wzruszających występów młodzieży
Około godziny 12.15 nastąpi przemarsz uczestników spod kościoła do amfiteatru letniego przed budynkiem Filharmonii Zielonogórskiej miejsca znanego z licznych wydarzeń kulturalnych i artystycznych, które tętni życiem przez cały rok.
W samo południe 12.30 rozpocznie się oficjalne zgromadzenie mieszkańców wraz z powitaniem gości. W programie przewidziano wyjątkowy recital młodzieży z V Liceum Ogólnokształcącego, która swoimi występami muzycznymi i słownymi odda hołd bohaterom tamtych dni.
Uroczystości zakończą się około 13.15 , kiedy to pod Monumentem Obrońców Domu Katolickiego zostaną ponownie złożone wiązanki kwiatów gest przypominający o sile wspólnoty i pamięci przekazywanej kolejnym pokoleniom.
Burmistrz Marcin Pabierowski serdecznie zachęca wszystkich zielonogórzan do udziału w tych niezwykłych obchodach, które są nie tylko lekcją historii, ale też okazją do wspólnego świętowania ducha miasta.
Na podstawie: Urząd Miasta
![]()
Ostatnie Artykuły

54 taksówki pod lupą policji w Zielonej Górze. Trzy straciły dowody

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Zdrowe jedzenie bez komplikowania. W BWA były też „Etnogadki”

Miód, warsztaty i konkurs lubuskich pasiek. Miodobranie w Ogrodzie Botanicznym

W Raculi wakacje zakończą się piknikiem. Będą służby, koncert i fireshow

Olga Tokarczuk otworzyła festiwal w Zielonej Górze. Tłum czekał na nową książkę

Oscarowe hity wracają na scenę Zielonej Góry - koncert ERATO

Wrześniowe zmiany w komunikacji miejskiej. Linia 12 pojedzie inną trasą

Potańcówka z Leszkiem Jenkiem. Szeptanki wracają przed Winobraniem

Laboratorium z Zielonej Góry wpisane do ewidencji GIS. Jest numer Z/LB/000002

Rzeki Literatury 2026 nad Odrą - cztery dni spotkań, rozmów i muzyki

15-latek bez kasku wjechał w auto. Policja ujawniła skalę akcji w Zielonej Górze

Dodatkowe autobusy na koncerty w Zatoniu. MZK podało godziny kursów

Segregacja odpadów pod lupą. W Czerwieńsku grożą wyższe opłaty
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Zielonej Górze - kontakt, godziny, sprawy
- Apteki Świdnica, powiat zielonogórski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda - kontakt, bilety, godziny kasy
- WORD Zielona Góra - egzaminy, zapisy, cennik i kursy
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze - kontakt, msze, sakramenty
- Straż Miejska w Zielonej Górze - kontakt, zgłoszenia, mandaty
