Jubileusz Piwnicy Artystycznej - 15 lat tworzenia sztuki w Kargowej

W sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej panowała atmosfera rozmów, śmiechu i cichego podziwu przed ścianami pełnymi obrazów. Mieszkańcy i goście przychodzili nie tylko oglądać prace, ale też rozmawiać z autorami i wymieniać wrażenia. Wieczór miał kameralny charakter, ale pamięć o nim zostanie długo w lokalnym krajobrazie kulturalnym.
- Wieczór w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej tętnił barwami i dialogiem
- Piwnica Artystyczna - z szeregu pasjonatów do stałej grupy twórców
- Uznanie i znaczenie nagrody dla dalszej działalności
Wieczór w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej tętnił barwami i dialogiem
W sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury zgromadziła się spora grupa osób, by świętować jubileusz sekcji plastycznej. Na ścianach pokazano ponad 100 prac, które powstały w różnych technikach i odsłonach estetycznych. Były to obrazy i grafiki powstające w pracowniach oraz podczas plenerów, a między dziełami trwały rozmowy o inspiracjach i technice. Organizatorem spotkania była grupa związana z miejscem, dla wielu mieszkańców wieczór stał się okazją do spotkania znajomych twarzy i nowych odkryć.
Piwnica Artystyczna - z szeregu pasjonatów do stałej grupy twórców
Sekcja działająca pod nazwą Piwnica Artystyczna zaczęła funkcjonować jako niewielka inicjatywa. Od momentu powstania w 2010 roku grupa rozwinęła się i dziś skupia 10 twórców z Kargowej, Babimostu i Sulechowa. Artyści regularnie spotykają się, pracują nad warsztatem i uczestniczą w plenerach malarskich zarówno w regionie, jak i poza jego granicami. W pracach często pojawiają się odwołania do lokalnego krajobrazu, historii i detali kulturowych które znają i które chcą utrwalić na płótnie.
Uznanie i znaczenie nagrody dla dalszej działalności
W maju tego roku sekcja została wyróżniona Nagrodą Zespołową Zwykłą podczas Gali Regionu Kozła. To formalne uznanie pracy artystów i ich wkładu w rozwój życia artystycznego regionu. Dla grupy taki laur oznacza nie tylko prestiż, ale też większą widoczność i możliwość zaproszeń na wystawy czy kolejne plenerowe przedsięwzięcia.
Mimo że jubileusz miał charakter świętowania, dla wielu uczestników był też momentem rozliczenia z dotychczasową drogą i planowania następnych kroków. Członkowie sekcji podkreślali, że pasja i systematyczna praca pozwoliły przekształcić hobby w rozpoznawalny projekt kulturalny.
Dla mieszkańców oznacza to realne korzyści - szansa na częstsze prezentacje sztuki blisko domu, możliwość udziału w warsztatach i kontaktu z twórcami. Warto śledzić ogłoszenia Gminnego Centrum Kultury jeśli ktoś chce wziąć udział w zajęciach, zapisać się na warsztat lub zaproponować współpracę z artystami. Regularne wystawy i plenery przyczyniają się też do ożywienia przestrzeni publicznej i wzbogacenia oferty kulturalnej regionu.
na podstawie: Urząd Miejski Kargowa.
Ostatnie Artykuły

Anna German zabrzmi w Zielonej Górze w opowieści pełnej czułości

W Zielonej Górze szachy wygrywają z przewijaniem ekranu

Syrena o 8.41 znów zatrzymała Zieloną Górę przy pamięci o Smoleńsku

Nowa szefowa oddziału zakaźnego stawia na opiekę ambulatoryjną i badania

Harfa i flet w roli głównej na jubileuszu Filharmonii Zielonogórskiej

Fałszywa policjantka i telefon o wypadku - senior stracił 90 tysięcy

Przełajowe biegi szkolne na trasach MOSiR pokazały, kto wytrzymuje najdłuższe tempo

Z mieszkania zniknęło 30 tysięcy - potem weszli zielonogórscy kryminalni

Martwe ptaki i wirusy krążą po regionie. Hodowcy dostają pilny apel

Winiarz, który wybudował piwnicę, wraca na scenę Sali Szeptów

Pubalgia sportowa – ukryta przyczyna bólu pachwiny, która wyłącza Was z treningu

Położna z Zielonej Góry przejmuje oddział i stawia na spokój pacjentek

Muzyczna przyjaźń z Schulzendorf zabrzmi w Kargowej już 18 kwietnia

