Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Jak zamówić odpowiednie koła do przyczepy?

Właściwy wybór kół do przyczepy ma ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa na drodze. W grę wchodzi także bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu, a zatem, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby stan techniczny przyczepy zawsze prezentował się bez zarzutu. Wybierając nowe koła do przyczep powinniśmy zwrócić uwagę na szereg istotnych parametrów. Gdzie szukać niezbędnych informacji potrzebnych do zakupu opon i felg dostosowanych do modelu naszej przyczepy?

Ważnych informacji dostarcza przegląd techniczny

Podobnie jak w przypadku samochodu osobowego, przyczepa podlega regularnym przeglądom technicznym. Jeżeli planujemy w najbliższej przyszłości zmienić koła, możemy od razu poprosić osobę przeprowadzającą badanie o wypisanie nam najważniejszych parametrów. Wyspecjalizowana osoba doskonale wie, gdzie znaleźć takie dane, dlatego też, taka drobna przysługa nie powinna sprawić żadnego problemu. My natomiast jesteśmy od razu przygotowani do zakupów i możemy przejść do zamawiania odpowiednich opon i felg.

Oczywiście możemy również samodzielnie spisać niezbędne informacje. W tym celu warto jednak posiłkować się poradnikiem znalezionym w Internecie, ponieważ oznaczenia na oponach i na felgach powie nam niewiele, jeśli nie znamy legendy poszczególnych parametrów.

Kiedy należy wymienić opony w przyczepie?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, opony należy wymienić w momencie, gdy głębokość bieżnika jest mniejsza niż 1,6 mm. W praktyce, już przy wyniku 2 mm można mieć uzasadnione obawy o przyczepność takich opon i warto zastanowić się nad zmianą. Pamiętajmy, że stan techniczny opon w przyczepie jest równie ważny, co w samochodzie osobowym. Od tego zależy nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo na drodze. Tym bardziej przykry jest fakt, że wielu właściwości przyczep zaniedbuje stan techniczny pojazdu.

Sprawdź opinie innych klientów

Co robimy najczęściej przy zakupach internetowych, gdy chcemy przekonać się o jakości produktu? Sprawdzamy opinie innych klientów. Podobnie powinniśmy postąpić w przypadku, gdy interesują nas koła do przyczep, a także same opony lub felgi. Wybór na rynku jest ogromny i czasami ciężko zdecydować się na produkty jednego producenta. Właśnie dlatego warto sięgnąć po poradę ze strony klientów, którzy mogą powiedzieć nam o więcej o proporcji ceny do jakości wykonania. Co szczególnie istotne, w niektórych serwisach możemy sprawdzić oceny wszystkich parametrów interesujących nas produktów.

Czym kierować się przy wyborze opon?

Istnieje szereg istotnych parametrów, decydujących o tym, czy zakupione koła będą pasowały do naszej przyczepy. Istotny jest oczywiście rozmiar i średnica, rodzaj bieżnika, dopuszczalna masa całkowita, a także prędkość, do której opony gwarantują bezpieczną jazdą. Ważnym parametrem jest także nośność opon. Wszystkie te parametry należy dostosować do konkretnego zastosowania naszej przyczepy. Musimy uwzględnić nie tylko masę samego pojazdu, ale również wagę całkowitą już po uwzględnieniu pełnego ładunku.

Cenne informacje dla klientów zawiera index opon, w którym możemy sprawdzić poszczególne parametry przy posiadanym modelu przyczepy. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów, który także w sklepie online pomogą nam wybrać zarówno całe koła do przyczep, jak również poszczególne elementy. W internetowym sklepie Bohnenkamp, klienci mogą również zdecydować się na zakup kół na zamówienie do swojej przyczepy.