Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Płytki heksagonalne – sposób na oryginalną aranżację pomieszczeń

Marzysz o stworzeniu wyróżniającej się aranżacji łazienki lub kuchni? Zdecyduj się na płytki heksagonalne, które doskonale sprawdzają się jako dodatek do standardowych rozwiązań. Oryginalny kształt przykuwa uwagę i ożywia każde wnętrze. Jak wykorzystać płytki heksagonalne?

Charakterystyka płytek heksagonalnych

Już sama nazwa płytek informuje o ich kształcie. Płytki heksagonalne mają formę sześciokąta i przypominają plaster miodu. Są chętnie stosowane w nowoczesnych aranżacjach, ale ze względu na różnorodną kolorystykę oraz wzornictwo sprawdzają się w różnych stylach pomieszczeń. To doskonała alternatywa dla klasycznych płytek kwadratowych i prostokątnych. Często są wykorzystywane do wykończenia ścian łazienek. Świetną propozycję stanowią również płytki heksagonalne podłogowe. Ten motyw geometryczny pozwala na stworzenie wnętrza o unikatowym charakterze.

Wybór płytek heksagonalnych – co jest ważne?

Przy wyborze płytek znaczenie ma pomieszczenie, w jakim mają być umieszczone, styl aranżacji i powierzchnia, jaką mają pokrywać. Jeżeli zdecydujesz się na płytki podłogowe heksagonalne, zrezygnuj z sześciokątnego formatu na ścianach. Wyłożenie płytek heksagonalnych ogranicz tylko do jednej powierzchni – wyeliminujesz w ten sposób ryzyko uzyskania efektu przytłoczenia. Decydując się na sześciokątne płytki podłogowe, zwróć uwagę na parametr ścieralności. Musi być wyższy niż w przypadku płytek na ścianę, co wpływa na przedłużenie ich żywotności i zachowanie niezmienionej estetyki przez wiele lat.

Do jakich pomieszczeń pasują płytki heksagonalne?

Płytki heksagonalne mogą być stosowane we wszystkich wnętrzach. W salonach i sypialniach płytek zwykle jednak nie stosuje się na ścianach i nie wszystkim pasują też jako materiał podłogowy ze względu na chłodną naturę wszystkich rodzajów płytek. Z tego względu najczęściej dekorują łazienki i kuchnie. Stanowią ciekawe rozwiązanie, gdy salon jest połączony z kuchnią. Ich wyrazisty wzór skutecznie oddzieli strefę kuchenną od salonu. W tym celu może zostać zastosowana mozaika heksagonalna, która sprawdzi się również jako praktyczny materiał wykończeniowy i ozdoba przestrzeni pomiędzy wiszącymi szafkami a blatem kuchennym. Na zabudowie kuchennej będzie prezentować się równie atrakcyjnie. Łazienka to zdecydowane królestwo płytek heksagonalnych. Tutaj można je wykorzystywać niemal w dowolny sposób, pamiętając jedynie, aby nie przesadzić z ich ilością i nadmiarem wzorów.

Niezliczone możliwości aranżacyjne

W urządzaniu pomieszczenia w stylu nowoczesnym, retro, boho albo skandynawskim znaczenie ma przede wszystkim to, jaki kolor i wzór będą miały płytki heksagonalne na podłodze lub ścianie. Białe płytki heksagonalne dopasujesz do wielu wnętrz. Genialnie przełamują monotonię jasnych pomieszczeń bez konieczności wprowadzania barwnych detali. O różnorodności płytek heksagonalnych przekonasz się, odwiedzając stronę https://sklepmo.pl/pol_m_Sciany-i-podlogi_PLYTKI-CERAMICZNE_Plytki-heksagonalne-209.html. Elegancję do każdego pomieszczenia wprowadzą warianty imitujące kamień, ale niebanalne urozmaicenie stanowią wzory orientalne i etniczne.