Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Aranżacja pokoju starszaka – jakie łóżko wybrać?

Kilkuletnie dziecko zdecydowanie potrzebuje nowego łóżka. Bezpieczny i wygodny mebel zapewnia zdrowy, nieprzerwany sen, który jest niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania oraz rozwoju. Jakie łóżeczka dla starszych dzieci są dostępne na rynku? Z jakich materiałów powinny być wykonane?

Drewno jako materiał idealny na dziecięce łóżeczka

Drewno jest materiałem stosowanym do produkcji mebli od pradawnych czasów i pozostaje jedną z najlepszych opcji ze względu na naturalne pochodzenie, co oznacza brak toksycznych substancji chemicznych. Na dodatek ma właściwości, które decydują o tym, że wykonane z niego meble są kupowane najczęściej. O jego popularności decyduje różnorodność, wytrzymałość, trwałość, estetyczny wygląd i unikatowość. Nie istnieją dwa identyczne kawałki drewna, dzięki czemu każdy mebel charakteryzuje się innym odcieniem i rysunkiem słojów. Ze względu na wymienione właściwości drewniane łóżka dla dzieci również są chętnie kupowane.

Sposób na zdrowy sen

Zdrowy sen stanowi podstawę prawidłowego rozwoju dziecka. Umożliwia regenerację i wyciszenie. Proponowane przez producentów łóżka dla dzieci drewniane charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Zapewniają wygodę oraz bezpieczeństwo. Mają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają spełnienie standardów europejskich. W przypadku dziecięcych mebli wymogi dotyczące jakości są bardziej wygórowane niż w przypadku mebli dla dorosłych. Muszą mieć idealnie gładkie powierzchnie bez żadnych zadziorów i nie mogą mieć ostrych kantów. Drewniane łóżka są polecane również ze względu na naturalny zapach, który działa relaksująco, co sprzyja lepszemu snowi.

Łóżka przyjazne dzieciom

Łóżko dziecięce powinno być wykonane z drewna ze względu na jego pozytywne właściwości. Aby zapewniało pełne bezpieczeństwo, muszą być użyte materiały wysokiej jakości. Trwałość i wytrzymałość to jedne z najważniejszych cech, jakimi powinno charakteryzować się łóżko drewniane dla dziecka. Dobrym materiałem do jego wykonania jest drewno sosnowe i bukowe, a także płyty laminowane. Drewno sosnowe stanowi doskonałe rozwiązanie dla alergików. Wykazuje właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie przyciąga kurzu, a właśnie on stanowi siedlisko roztoczy odpowiedzialnych za wywoływanie reakcji uczuleniowych. Ponadto łóżka drewniane dla dzieci są coraz częściej malowane ekologicznymi farbami wodnymi, co również chroni przed alergiami.

Projekty odpowiadające różnym potrzebom

Jakość wykonania oraz materiałów to jedno, ale ważne jest również, aby łóżko dla dzieci było funkcjonalne i miało przyjemną stylistykę. Różnorodne opcje znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/lozko-dla-starszaka/. Proponowane łóżka mają różne wymiary. Do wyboru są też modele o nietypowym kształcie domku, które są szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Proste oraz nowoczesne formy, a przy tym jasna kolorystyka wprowadzają do pokoju wrażenie lekkości i optymistyczny nastrój. Bogata oferta pozwala na dopasowanie łóżeczka do każdego dziecięcego pokoju.