Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

W Polsce jak za granicą – poznaj Polskie odpowiedniki najpiękniejszych zakątków świata

Czy w Polsce można poczuć się jak za granicą? Oczywiście że tak! Są takie miejsca w Polsce, które pozwolą nam przenieść się do najpiękniejszych miejsc na świecie bez przekraczania granic w Polsce. Czy wiedziałeś o ich istnieniu? Podpowiadamy gdzie je odnaleźć!

Polskie Malediwy

Polskie Malediwy, zwane też Śląską Chorwacją, to nic innego jak Park Gródek w Jaworznie położonym w województwie śląskim. Największą atrakcją tego miejsca jest kładka położona na Zbiorniku Wydra, która umożliwia spacer na tafli wody. Turyści pokochali to miejsce również za piękną, turkusową wodę, zachwycające klify oraz urocze wysepki. Wszystko to sprawiło, że Park Gródek został okrzyknięty Polskimi Malediwami. Miejsce to szczególnie upodobali sobie blogerzy, a wraz z nimi Śląską Chorwację zaczęło odwiedzać coraz więcej turystów. Nie ma się co dziwić – to miejsce po prostu zachwyca!

Dubaj w Jarosławcu

W Jarosławcu natomiast czeka na nas plaża, która zasłynęła jako Polski Dubaj. Wszystko to przez ogromną, sztuczną plażę liczącą ponad 5 hektarów, zakończoną kamiennymi ramionami. Jest to największa sztuczna plaża w Europie, którą pokochali turyści z całej Polski. Trudno wybrać inne miejsce na wakacje nad morzem gdy chcemy spędzić wakacje w Polsce jak za granicą!

Polska Sahara

Polską Saharą nazywany jest największy w Europie pas ruchomych wydm, który położony jest w Słowińskim Parku Narodowym w okolicy Łeby. Wydmy osiągają tu nawet 40 metrów, a mogą przemieścić się z prędkością nawet 10m na rok. Obowiązkowym punktem do zwiedzenia jest tu Łącka Góra, która ma ponad 40m. Widok z jej szczytu zapiera dech w piersiach – czujemy się na nim bowiem jak na prawdziwej Saharze!

Cudze chwalicie, swojego nie znacie – jak widać w Polsce można poczuć się jak za granicą! Wystarczy wybrać miejsce, które pozwoli nam się przenieść w najpiękniejsze zakątki świata. Potem do kompletu należy także wybrać hotel nad morzem w stylu wielkich, zagranicznych kurortów – z Aquaparkiem, All Inclusive, SPA i atrakcjami – i mamy gotowy przepis na polskie wakacje w stylu zagranicznym!