Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

W najbliższą niedzielę, tj. 29.08. br. zaprezentujemy mieszkańcom „Strategię rozwoju komunikacji Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Zielona Góra”. Z tej okazji szykuje się także wyjątkowa impreza rowerowa przy ratuszu. 

 
 

 

 

Konsultacje społeczne dotyczące „Strategii rozwoju komunikacji Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Zielona Góra” trwają do 12 września br. Strategia jest dostępna na stronie Konsultacje społeczne | Urząd Miasta Zielona Góra (konsultacjejst.pl) Teraz czas na otwarte spotkanie z mieszkańcami, na którym zostaną przedstawione proponowane inwestycje i działania. Spotkanie w sprawie trwających konsultacji odbędzie się 29 sierpnia o godz. 13:00 w ratuszu (Sala Sesyjna).  

 

- Celem Strategii Rozwoju Komunikacji jest wyznaczenie wizji Zielonej Góry, odpowiedź na pytania, jak wyobrażamy sobie centrum miasta i obrzeża, czyli jak to miasto chcemy kształtować, gdzie powinny znaleźć się nowe chodniki, drogi i ścieżki rowerowe – wyjaśnia Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie. – Oczywiście możemy sobie wyobrazić strategię bez nowych dróg i wyłącznie przebudowę dotychczasowego systemu komunikacji. Zakładamy np. stworzenie woonerfów, wzorem Łodzi i Poznania, czyli dróg z uspokojonym ruchem, ławeczkami i ogródkami gastronomicznymi. Wszystko po to, aby pieszy w centrum miasta czuł się bezpiecznie. Dyrektor zaprasza w niedzielę (29.08) o 13.00 do sali sesyjnej ratusza na prezentację Strategii Rozwoju Komunikacji. – Każdy zainteresowany zielonogórzanin będzie mógł zadać pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości – podkreśla K. Staniszewski. – Przypominam jednak, że uwagi można też wnosić do połowy września na miejskiej platformie poświęconej konsultacjom społecznym. Nie wszyscy wiedzą, że miasto opracowuje strategię komunikacyjną. Poinformujemy też o nowych inwestycjach drogowych.

 

 

Kręcimy przy ratuszu

 

Ostatni weekend wakacji zobowiązuje, także przygotowaliśmy dla mieszkańców coś specjalnego. Od 12:00 do 17:00 przy naszym ratuszu po raz pierwszy zawitają Zakręcone rowery. To całkowicie nowa atrakcja na rynku imprez plenerowych. Do dyspozycji uczestników będzie 8 nietypowych rowerów, które można przetestować na specjalnym torze przeszkód. W trosce o wygodę gości wszystkie pojazdy mają regulowane siedziska.

 

W strefie oprócz rowerów znajdują się też takie atrakcje jak namiot z Alkogoglami, wygodne leżaki czy Trickboard-specjalna deska, na której sprawdzimy swoją równowagę. Dodatkowo na osoby, które lubią rywalizację czeka jedyne takie w Polsce urządzenie-Refleksomierz. Zabawa polega na złapaniu jak największej ilości gumowych słupów, które spadają losowo, w rożnych odstępach czasowych. Do zobaczenia!