Policjanci z komisariatu w Sulechowie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który miał znaczne ilości środków odurzających, a dodatkowo także uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami tych środków. Przy zatrzymanym zabezpieczono narkotyki, sprzęt komputerowy i pieniądze. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

 

Sulechowscy policjanci z wydziału kryminalnego prowadząc działania do jednej ze spraw związanych z posiadaniem i wprowadzeniem do obrotu środków odurzających ustalili, że na terenie gminy Trzebiechów zamieszkuje mężczyzna, który może posiadać duże ilości narkotyków, a także rozprowadzać te środki na terenie gminy. Kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej podjęli działania operacyjne aby jak najszybciej wyeliminować z rynku spodziewaną dużą ilość narkotyków i zatrzymać wytypowanego 38-letniego mężczyznę.

38-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu, w jednej z miejscowości w okolicach Trzebiechowa. Był zaskoczony. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli prawie 90 gramów amfetaminy oraz metamfetaminę i marihuanę o łącznej czarnorynkowej wartości około 4 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, sprzęt komputerowy i pieniądze w

Zatrzymany 38-latek, jest znany policjantom i był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uczestniczenia w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej – amfetaminy - w ilości nie mniejszej niż 300 gramów, z którego to przestępstwa uczynił sobie  stałe źródło dochodu. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Świebodzinie Zamiejscowy VI Wydział Karny w Sulechowie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 38-latka.

Film ZG_video1.mp4

Pobierz plik ZG_video1.mp4 (format mp4 - rozmiar 18.28 MB)