Okazuje się, że zwykły z pozoru spacer z psem też może być ekstremalnym przeżyciem. Tę tezę udowodniła pewna pani, która wraz ze swoim pupilem wbiegła wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Całą sytuację nagrała kamera zainstalowana w samochodzie, które to nagranie publikujemy ku przestrodze.

Często prosimy kierujących o ostrożność na drogach, dostosowanie prędkości do warunków i natężenia ruchu na drodze oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych. Tym razem jednak będzie odwrotnie. To pieszych prosimy o właściwe zachowanie na drogach i nie ryzykowanie własnym życiem i zdrowiem. Pamiętajmy, że czasem warto zwolnić, poczekać żeby bezpiecznie przejść przez jezdnię. Nie zapominajmy, że w zderzeniu z pojazdem pieszy ma dużo mniejsze szanse i odnosi poważniejsze obrażenia niż kierujący, którego chroni karoseria. W codziennym pośpiechu postarajmy się zatrzymać i o siebie zadbać. Nie ryzykujmy próbując przebiec w ostatniej chwili przed nadjeżdżającym pojazdem. Jeśli źle oszacujemy prędkość i odległość, może się to skończyć tragicznie!

W minioną środę doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pieszej, w którym tylko niewielka prędkość samochodu i refleks kierowcy uratowały pieszą i jej psa przed potrąceniem. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Pileckiego, gdzie dozwolona prędkość wynosi do 70 kilometrów na godzinę. Na szczęście kierujący zdążył zareagować i nie doszło do potrącenia, natomiast policjanci będą prowadzić postępowanie w tej sprawie.

Niestety zielonogórscy policjanci otrzymują wiele sygnałów od kierujących o ryzykownych zachowaniach pieszych. Jedni wchodzą na jezdnię nie upewniając się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę, inni wchodzą nagle wprost pod nadjeżdżający samochód, jeszcze inni w kapturach na głowie nie zwracają uwagi na to co dzieje się na drogach, bo przecież na przejściu mają pierwszeństwo. Najważniejszym pytaniem, które wtedy powinni sobie zadać piesi w ruchu drogowym jest: czy chcesz być zdrowy czy chcesz mieć rację?

Pamiętajmy, że na drodze zdarzają się różne sytuacje. Kierujący może się zagapić, czegoś nie zauważyć czy zasłabnąć i nie zareagować odpowiednio na widok pieszego, nawet tego znajdującego się na przejściu. Wtedy zdrowie i życie może zależeć właśnie od reakcji pieszego! Bądźmy ostrożni i zawsze kierujmy się instynktem samozachowawczym!

Film VIDEO_-_ZG.mp4

Pobierz plik VIDEO_-_ZG.mp4 (format mp4 - rozmiar 9.94 MB)