Profilaktyka czy obowiazek Profilaktyka przy zalaniu

Zalane mieszkanie to sytuacja, której wolimy nie przywoływać w myślach. Woda w pomieszczeniach i zniszczone rozklejone to zdecydowanie nieprzyjemna sytuacja. Konieczne jest usuwanie wody i wilgoci z mieszkania, ale jak się za to zabrać i czy dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu to obowiązek? Możesz zamówić sprzątanie po zalaniu, którego etapem jest dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu w Sosnowcu. Wyjaśniamy wszystko, co warto wiedzieć na temat czyszczenia po wybiciu kanalizacji i odkażania pomieszczeń po zalaniach w Sosnowcu.

Dlaczego należy przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń po zalaniu fekaliami?

Zamieszkiwanie w lokalu, w którym doszło do awarii kanalizacji i wylewu nieczystości bez dokładnej dezynfekcji nie jest w pełni bezpieczne. Na podłodze i wyposażeniu zalanych pomieszczeń znajdują się nieczystości, a w całym mieszaniu wyczuwalne są nieprzyjemne zapachy. To nie tylko względy estetyczne, ale i zdrowotne, ponieważ umycie podłóg to jedynie tuszowanie faktycznego zagrożenia biologicznego.

Usuwanie skutków zalania polega nie tylko na usuwaniu widocznych nieczystości, ale i odkażaniu miejsc po zalaniach. Dezynfekcję pomieszczeń najlepiej zlecić jako zadanie dla profesjonalnej firmy sprzątającej. Sprzątanie po zalaniu z dezynfekcją w Sosnowcu to wiele korzyści, takich jak:

 • Usunięcie zarazków i bakterii z mieszkania po zalaniu;

 • Neutralizacja wszelkich drobnoustrojów;

 • Osuszanie mieszkań to gwarancja usunięcia wilgoci;

 • Dezynfekcja skuteczna jest także na nieprzyjemny zapach po zalaniu;

 • Czyszczenie suchym lodem nieczystości, co pomaga szybko neutralizować zabrudzenia.

Bakterie występujące w domu po wybiciu kanalizacji

Po wybiciu kanalizacji dochodzi do wylania mnóstwa fekaliów zwykle na podłogę i meble w pomieszczeniu, w którym dochodzi do zalania. Te nieczystości są źródłem groźnych bakterii Enterococcus faecalis, które mogą powodować zatrucia organizmu i poważne kłopoty ze zdrowiem. To przede wszystkim dolegliwości ze strony układu pokarmowego mogą atakować po zatruciu bakteriami kałowymi. Z takich źródeł wody zawsze należy przestać korzystać na czas naprawy.

Sprzątanie po zalaniu Sosnowiec to kompleksowa usługa, w ramach której technicy wykonują czyszczenie suchym lodem i środkami biobójczymi, by pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów. Czyszczenie po wybiciu kanalizacji wykonywane jest przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych z czwartorzędowymi związkami amoniowymi i chlorem.

Czyszczenie piwnicy i utylizacja mebli po zalaniu

Dobór technik czyszczenia w dużej mierze uzależniony jest od lokalizacji zalania i zakres szkód. Często wybiciu awarie rur i kanalizacji obejmują piwnice. Wówczas należy usunąć zniszczone przedmioty i poddać je utylizacji.

Czyszczenie piwnicy obejmuje także wywóz gratów z zalanych pomieszczeń i utylizacja mebli w specjalnych spalarniach termicznych. Takie materiały należy odpowiednio zabezpieczyć, jeśli są np. zabrudzone fekaliami, tak, by nie stanowiły zagrożenia dla osób trzecich.

Osuszanie piwnicy i zalanych pomieszczeń

Sprzątanie po zalaniu niezależnie od okoliczności zalania zawsze obejmuje osuszanie. To ważny etap, na którym usuwane jest z pomieszczenia całe zawilgocenie powstałe na skutek zalania. Jeśli ten etap przebiegnie niepomyślnie, na ścianach może rozwinąć się grzyb z pleśnią.

Osuszanie zalecane jest nie tylko po wybiciu kanalizacji, ale i po zalaniu przez sąsiada czy na skutek awarii wężyka doprowadzającego wodę od zmywarki. Dezynfekcja i czyszczenie zabrudzeń z osuszaniem to trzy najważniejsze etapy usuwania skutków zalania.

Czy samodzielna dezynfekcja po zalaniu to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, czy możliwe jest samodzielne wyeliminowanie zarazków po zalaniu? Lepiej zleć te usługi profesjonalnej firmie sprzątającej. Samodzielne próby odkażania zarazków mogą skończyć się niepowodzeniem z uwagi na brak odpowiedniej chemii neutralizującej bakterie. Środki chemiczne z marketów mogą okazać się niewystarczające, a ozonowanie to najlepsza forma dezynfekcji, która sprawdzi się po zalaniu fekaliami.

Kiedy samodzielnie usuwamy nieprzyjemne zapachy, zwykle okazuje się, że chwilowo maskujemy nieprzyjemną woń. Poprawy sytuacji nie przynoszą także odświeżacze powietrza. W takiej sytuacji także ozonowanie pomożemy wyeliminować zapach stęchlizny czy smród fekaliów w piwnicy po zalaniu. 

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu. Czy to skuteczna metoda dezynfekcji?

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania zarazków po zalaniu bez względu na okoliczności towarzyszące temu zalaniu. Ozonowanie sprawdzi się zarówno po wybiciu kanalizacji, jak i po zalaniu z nieszczelnego dachu. Ozon usuwa zarazki i oczyszcza powietrze z bakterii.

Nieocenione jest działanie ozonowania po zalaniach, kiedy mowa o likwidacji zapachów. Tu nie ma sobie równych ten gaz o właściwościach biobójczych. Dezynfekcja pełni kluczową funkcję także w eliminacji nieprzyjemnych zapachów stęchlizny albo po fekaliach. Nie wolno pomijać tego procesu, ponieważ może to skutkować powstaniem na ścianie grzybów, pleśni i nalotów. Co więcej, zarazki powodują nagromadzenie bakterii, których zatrucie powoduje groźne konsekwencje zdrowotne.

Gdzie zamówić dezynfekcję po zalaniu fekaliami

Zalane mieszkanie w Sosnowcu i na terenie całego śląska? Wymienione usługi zlecisz w ramach jednej w firmie Kastelnik, które zakres usług jest szeroki i obejmuje:

 • Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu Sosnowiec;

 • Czyszczenie po wybiciu kanalizacji z fekaliów;

 • Usuwanie wszystkich skutków zalania w mieszkaniu;

 • Sprzątanie po zalaniu dla osób prywatnych i zarządców nieruchomości;

 • Zabieg osuszania budynków, piwnic, strychów;

 • Oczyszczanie ścian i podłóg z nieczystości suchym lodem;
  Dezodoryzacja na nieprzyjemne zapachy po zalaniu;

 • Wywóz zniszczonych rzeczy po zalaniu do utylizacji.

Firma Kastelnik oferuje pomoc po zalaniach w Sosnowcu, świadcząc usługi dezynfekcji, osuszanie mieszkań i ozonowanie pomieszczeń. Wieloletnie doświadczenie w branży czyszczenia po zalaniach pozwoliło technikom z firmy Kastelnik brać udział w usuwaniu szkód po różnego rodzaju zalaniach. Sprzątanie po zalaniu Sosnowiec z dezynfekcją pomieszczeń przez ozonowanie i zamgławianie zlecisz całodobowo na infolinii firmy.