Pomysły na prezent dla osoby wierzącej – propozycje

Wybór odpowiedniego prezentu stanowi niemałe wyzwanie – podarunek powinien być dopasowany zarówno do danej okazji, jak i preferencji obdarowywanej osoby. W przypadku, gdy pragniemy podarować coś komuś wierzącemu, warto wybrać upominek, który umocni go w wierze w Boga. Aby zainspirować Was do tego, przygotowaliśmy pomysły na prezent dla osoby wierzącej. Sprawdźcie nasze propozycje!

Różaniec na prezent

Oddawanie się kontemplacji nad życiem Jezusa Chrystusa oraz Najświętszej Maryi Panny stanowi ważny element w życiu każdej osoby wyznającej katolicką wiarę. Modlitwa różańcowa pozwala zbliżyć się do Zbawiciela i oczyścić swą duszę. Wsparciem są przy tym połączone paciorki różańcowe, dlatego taki podarunek sprawdzi się w przypadku każdej osoby, dla której ważna jest jej relacja ze Stwórcą, Jezusem oraz Maryją.

Taki prezent dla osoby wierzącej będzie odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i młodszych wiernych – sprawdzi się niezależnie od tego, na jakim etapie podróży u boku Boga się oni znajdują. Co więcej, z uwagi na swą uniwersalność, różaniec to doskonały podarunek na wiele okazji: Chrzest Święty, Komunię Świętą, Bierzmowanie czy inne ważne wydarzenia. Będzie to również idealny prezent dla każdego wiernego, który zaczyna nowy etap w swym życiu.

Biżuteria o tematyce religijnej

Ponadczasowym prezentem jest biżuteria – możemy ją podarować zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wśród możliwości można wymienić bransoletki religijne. Są one dostępne w wielu wariantach, dlatego znalezienie produktu dopasowanego do upodobań obdarowywanej osoby nie powinno stanowić problemu. Bransoletki srebrne z kryształkami, bransoletki religijne na sznurku lub wykonane z drewna – możliwości jest naprawdę wiele!

Naszą kolejną propozycję stanowią pierścionki z wygrawerowanymi słowami modlitwy bądź przedstawiające ważne dla wiernych postacie, przykładowo Matkę Bożą. Praktycznym rozwiązaniem są również różańce w formie pierścionka – dzięki nim obdarowana osoba będzie mogła oddawać się modlitwie różańcowej w dowolnym miejscu oraz czasie. Oprócz tego, na wyróżnienie zasługują obrączki z modlitwą.

Podaruj bliskim wyjątkową biżuterię o tematyce religijnej. Pierścionki tworzone przez włoską firmę znajdziesz tutaj: https://www.holyart.pl/artykuly-religijne/obraczki-z-modlitwa.

Religijna figurka

Religijne figurki mogą z powodzeniem wspierać wiernych w rozmyślaniach nad poświęceniem Jezusa, miłosierdziem Maryi czy życiem świętych. Możemy wybierać spośród różnych rodzajów figurek ukazujących odmienne postacie. Na uwagę zasługuje między innymi figurka Matki Boskiej, wyrażająca koncepcje współczucia oraz życzliwości Maryi. Może ona zostać postawiona w dowolnym miejscu, do którego odnosimy się z należytym szacunkiem.

Obrazy religijne

Religijne obrazy ukazujące postaci świętych to propozycja dla osób wierzących, które są miłośnikami sztuki. Przypominają one wiernym o istocie modlitwy w ich codziennym życiu, zachęcając do rozmyślań nad Ewangelią oraz życiem świętych. Odpowiednim rozwiązaniem może być również obraz prezentujący Ducha Świętego pod postacią Gołębicy. Alternatywą jest z kolei m.in. plakat religijny z cytatami, który doskonale przyozdobi wnętrze każdego mieszkania.

Książki na religijne tematy

Osoby ceniące literaturę religijną z pewnością ucieszą się z prezentu w formie książki, która pozwoli im zgłębiać tematy związane z wiarą. Może ona dotyczyć interpretacji Biblii, objawień Maryjnych, historii życia świętych czy stanowić biografie duchownych. To doskonała propozycja na każdą okazję! Jako prezent dla osoby wierzącej można wybrać także Pismo Święte. Chociaż znajduje się ono w domu niemal każdego katolika, w formie upominku zdecydowanie warto podarować wyjątkowy egzemplarz z dedykacją, posiadający skórzaną oprawę.

Doskonałym podarunkiem dla osoby wierzącej może być różaniec, religijna biżuteria, a także figurki. Co więcej, wśród naszych propozycji znajdują się również obrazy czy książki. Wybierając prezent, powinniśmy zwrócić uwagę na preferencje obdarowywanej osoby – dzięki temu będziemy mieć pewność, że przypadnie on jej do gustu!