Jakie przekąski można jeść na diecie keto?

Czy przekąski na keto są możliwe? Keto snacking jest możliwy, ale nie jest zalecany. Słodycze nie są dozwolone na diecie ketogenicznej. Dowiedz się więcej o diecie keto i przekąskach jakie można wtedy spożywać. 

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna zmniejsza ilość węglowodanów w diecie do tego stopnia, że organizm traktuje tłuszcze jako główne źródło energii. Prowadzi to do zwiększenia produkcji ciał ketonowych, które mogą mieć specyficzny wpływ na Twój układ nerwowy.

Czy jedzenie słodyczy lub przekąsek na diecie keto jest w porządku?

Możesz zrezygnować z miodu, słodzonych płatków śniadaniowych, soków owocowych, ciast, ciasteczek i chipsów. Te przekąski są najbardziej powszechne i popularne na każdym spotkaniu towarzyskim. Czy istnieją alternatywy dla tych produktów? Jakie produkty są najlepsze dla osoby przyjaznej keto? Okazuje się, że nie jest to zły wybór. Te keto przekąski że sklepu świetne dla osób stosujących dietę ketogeniczną.

- sery niebieskie, sery żółte,

- kabanosy, chorizo, salami;

- jajka w majonezie,

- plastry wędzonego łososia,

- oliwki;

- ogórki kiszone,

- pomidorki koktajlowe;

- papryki;

- Orzechy i migdały

Co warto wiedzieć o słodyczach keto?

Ciało może szybko dostosować się do ketogenicznego jedzenia, ale nadal potrzebuje słodyczy od czasu do czasu. Możesz wybrać zamienniki, ale unikaj tych, które mają biały cukier. Dobrą alternatywą są słodycze keto, które zawierają substancje słodzące, takie jak stawia i erytrytol. Składniki używane do tworzenia deserów keto różnią się od zwykłych przekąsek. Lepiej jest używać do tych deserów mąki migdałowej lub kokosowej niż tradycyjnej mąki pszennej. Te małe zmiany zapewniają zaspokojenie słodkich zachcianek i możliwość utrzymania diety. Desery keto można zrobić szybko przy użyciu podstawowego sprzętu kuchennego.

Jak zaspokoić swój słodki głód dzięki przekąskom keto?

Dieta keto zmniejszy Twoje zachcianki na słodkie przekąski. Najtrudniejsza część, faza adaptacji, jest na początku. Jest to detoks cukrowy. Jest to sposób na pozbycie się uzależnienia od cukru. Zmiany w diecie mogą pomóc obniżyć i ustabilizować poziom cukru we krwi. Czujesz się pełniejszy dłużej i nie łakniesz przekąsek tak bardzo na diecie keto. Ten efekt wymaga jednak chwili, aby go zobaczyć. Możesz sięgnąć po batony czekoladowe o wysokiej zawartości kakao i bez dodatku olejów roślinnych, jeśli czujesz silną ochotę na słodycze. Dobrym wyborem są bogate w zdrowy tłuszcz orzechy, takie jak makadamia czy pekan, a także niewielkie ilości owoców, takich jak arbuz czy maliny.

Czego nie wolno mi jeść?

Musimy być świadomi, jakich produktów nie możemy jeść, aby uniknąć błędów. Ze względu na nacisk na tradycyjne "odpustowe" pokarmy, wiele osób przeszło na dietę keto. Dieta keto jest wciąż dietą. Umiarkowanie i ograniczenia są konieczne, pomimo pociągającej zawartości wysokiego tłuszczu. Unikaj węglowodanów, zwłaszcza zszywek takich jak ziemniaki, makaron, chleb i ryż. Cukier, słodycze, a nawet owoce, powinny być unikane.

Dieta ketogeniczna może być stosowana w leczeniu niektórych stanów zdrowia. Może również pomóc w utracie wagi. Jest prosta do przestrzegania, ale wymaga starannego doboru wysokiej jakości składników. Najlepiej skonsultować się z ekspertem.