Finał miejski konkursu recytatorskiego już za nami - młodzi talent z Zielonej Góry na scenie
Wiosna przynosi ze sobą nie tylko kwitnące kwiaty i dłuższe dni, ale również festiwal talentów recytatorskich, który ożywi kulturalne oblicze naszego miasta. Nadchodzący finał miejski Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego to wydarzenie, na które fani poezji i sztuki słowa czekają z niecierpliwością. Ponad 160 młodych recytatorów zaprezentuje swoje umiejętności, a najlepsi z nich będą mieli szansę na wyróżnienie i awans do finału wojewódzkiego. To nie tylko konkurs, ale święto słowa, które jednoczy pasjonatów literatury.
  1. Święto Recytacji odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia.
  2. Scena Hydro(za)gadki zamieni się w arenę zmagań młodych talentów.
  3. Konkurs podzielony jest na kategorie wiekowe: klasy 4-6, 1-3 oraz 7-8.
  4. Najlepsi recytatorzy otrzymają nominacje do finału wojewódzkiego.

W naszym mieście talent i pasja do słowa pisane nie zna granic. Finał miejski Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego jest tego najlepszym przykładem. Na scenie Hydro(za)gadki zgromadzą się młodzi ludzie, którzy swoją ekspresją i interpretacją udowodnią, że recytacja jest sztuką, która potrafi poruszać, inspirować oraz łączyć pokolenia. Ponad 160 uczestników stanowi rekordową liczbę, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu i znaczeniu tego wydarzenia w kulturalnym kalendarzu miasta.

Harmonogram prezentacji jest starannie zaplanowany, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzi artyści będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych, co gwarantuje różnorodność prezentowanych utworów i interpretacji. Począwszy od najmłodszych, przez uczniów klas 4-6, a na starszych kończąc, każdy dzień konkursu obiecuje być pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.

Wydarzenie to jest nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, ale również szansą na zdobycie cennych doświadczeń i uwag od jury, składającego się z doświadczonych artystów i pedagogów. To, co wyróżnia ten konkurs, to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim możliwość dzielenia się pasją do literatury, sztuki i kultury. Z niecierpliwością czekamy na prezentacje młodych talentów, które z pewnością zapadną w pamięć publiczności i będą krokiem milowym w ich artystycznej drodze.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspierania młodych recytatorów, dla których finał miejski będzie nie tylko testem umiejętności, ale także ważnym etapem w rozwoju osobistym i artystycznym. To wydarzenie jest świadectwem bogactwa kultury naszego miasta i jego otwartości na młode talenty. Niech ta recytacyjna uczta będzie dla wszystkich inspiracją do odkrywania piękna słowa mówionego i pisanej literatury.


Opierając się na: ZOK