Meksyk jest jednym z najciekawszych miejsc do odwiedzenia. Z jego tajemniczymi wyspami, karaibskim wybrzeżem i kosmopolityczną stolicą, a także kwitnącą sceną restauracyjną i ekscentrycznymi kolonialnymi miasteczkami, które są idealne na jednodniowe wycieczki, Meksyk to naprawdę cudowne miejsce. Jeśli jednak nadal nie jesteś pewien, dlaczego dokładnie powinieneś udać się do tego często błędnie przedstawianego kraju Ameryki Północnej, oto kilka powodów, które mogą Cię przekonać, do wybrania Meksyku jako swój kolejny podróżniczy cel.

Niesamowita i różnorodna kuchnia

Meksyk jest krajem pysznych potraw. Miejscowa kulinaria oferuje jednak znacznie więcej niż tacos i tortas. W rzeczywistości scena kulinarna zmienia się diametralnie wraz z podróżowaniem z północy na południe, chociaż każde danie pozostaje tak samo pyszne w każdym miejscu. Niezależnie od tego, czy chcesz delektować się carne asada lub cabrito na północy, owocami morza na wybrzeżu Pacyfiku na Sinaloa czy przysmakami w krainie Majów na Półwyspie Jukatan, jedno jest pewne - nigdy nie zabraknie opcji.

Scena muzyczna

Chociaż meksykańscy artyści mają tendencję do tworzenia utworów osiągających niesamowitą popularność na arenie międzynarodowej, zarówno w języku hiszpańskim, jak i angielskim, tradycyjna muzyka tego kraju jest różnorodna, i nie można jej pominąć podczas przedstawiania największych powodów do odwiedzenia Meksyku. Charakterystyczne grupy mariachi sprawiają, że muzyka na żywo w Meksyku jest znacznie bardziej zróżnicowana, niż postrzegają ją ludzie z zewnątrz i często lepsza od popularnych „hitów”. Życie nocne w Meksyku kończy się później niż w Polsce, dlatego warto poświęcić choć jedną noc na spędzenie jej w okolicy miejsca, gdzie jeden z zespołów uracza turystów i mieszkańców muzyką na żywo.

Ludzie są gościnni i przyjaźni

Jeśli istnieje jedna rzecz, z którą mogą się zgodzić wszyscy turyści, który mieli już przyjemność odwiedzić Meksyk, jest nią to, że mieszkańcy są ciepli, gościnni i zawsze chętni do pomocy, bez względu na to, czy potrzebujesz wskazówek, jak dotrzeć w określone miejsce, czy porady na temat tego, w którym stoisku z jedzeniem na ulicy znajduje się najlepsze tacos. Nawet jeśli nie mówisz po hiszpańsku, szybko zdasz sobie sprawę, że Meksykanie zrobią wszystko, aby zapewnić ci informacje, których szukasz, nawet gdy oznacza to eskortę do biura informacji turystycznej lub zadzwonienie do siostrzenicy w celu uzyskania informacji o liniach autobusowych. Nie wierz więc we wszystko, co popularna prasa mówi o niebezpiecznym Meksyku. Oczywiście wojny karteli narkotykowych to realny problem i nie można go lekceważyć. Wybierając się na wakacje do Meksyku z biurem podróży, możesz mieć jednak pewność, że wszystko zostanie zorganizowane w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Tequila, mezcal i pulque najlepiej smakują w Meksyku

Meksyk to dom dla naprawdę wyjątkowych zwierząt

Meksyk jest krajem bardzo różnorodnym pod względem biologicznym. Mimo że nie znajdziemy w nim aż tylu gatunków, jak np. w Kostaryce, która prawdopodobnie jest liderem pod tym względem, niektóre zwierzęta można znaleźć tylko w lasach, dżunglach i wodach tego północnoamerykańskiego kraju. Jeśli będziesz mieć szczęście, ujrzysz zagrożonego aksolotla lub rodzimego meksykańskiego ssaka zwanego szopik dżunglowy. Jeśli skierujesz się na północ, będziesz miał szansę zobaczyć meksykańskiego preryjnego psa, a na wodach wokół Baja możesz zobaczyć ciekawą odmianę morświna kalifornijskiego. Sprawdź wszystkie atrakcje, które na Ciebie czekają na stronie biura podróży https://logostour.pl/kraje/meksyk.

Tequila, mezcal i pulque najlepiej smakują w Meksyku

Meksykańskie dziedzictwo alkoholowe zostało rozszerzone na cały świat, a Corona i José Cuervo można znaleźć w prawie każdym kraju, ale szczerze? Wszystkie te napoje smakują najlepiej w Meksyku. W Jalisco możesz wypróbować tequilę, która jest lepsza niż marki komercyjne. Oaxaca jest z kolei domem mezcala, po którym nie jednemu może zakręcić się w głowie. Pamiętaj, że oba należy popijać spokojnie w towarzystwie kliny limonki lub pomarańczy. Pulque jest mniej znaną z tej trójki i musisz dobrze poszukać, aby spróbować, ponieważ ten mezoamerykański napój jest dostępny tylko w środkowym Meksyku.

Każdy znajdzie coś dla siebie - od pustyni aż po dżunglę

Chociaż wspominaliśmy już o różnorodności dzikich zwierząt w tym kraju, warto także pamiętać o różnych klimatach i warunkach, które Meksyk może zaoferować wszystkim podróżnikom. Pustynie dominują w suchych stanach północnych, podczas gdy zachodni Meksyk i stany Jalisco są często uważane za miejsca wiecznej wiosny. Kiedy odwiedzisz półwysep Jukatan, przed sobą znajdziesz turkusowe morza. Południe ma z kolei bujne dżungle, a wybrzeże Pacyfiku jest wilgotne i gorące. Dodatkowo prawie cały Meksyk jest poprzecinany górami i wulkanami, które tylko czekają na turystów. Meksyk atrakcje turystyczne – tutaj można zobaczyć przedsmak tego, co czeka na odważnych podróżników.

Meksykańskie plaże uważane są za jedne z najlepszych

Chociaż w Meksyku jest wiele opcji do wyboru, jasne jest, że większość turystów odwiedzających ten kraj jest podzielona między tych, którzy chcą odpocząć na plaży i tych, którzy chcą zwiedzić miasta i kolonialne miasteczka. Musimy wspomnieć o światowej klasy meksykańskich plażach rozprzestrzeniających się od wód wokół Baja California, gdzie można niemal pływać z wielorybami, aż po krystaliczne morza Cancún i nieskazitelnie białe plaże Tulum. Jeśli kochasz surfing, Oaxaca i południowe wybrzeże mają dla Ciebie odpowiednie warunki.