Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

Sulechowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty i zlikwidowali kolejny już nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa. Właścicielom salonu gier grożą kary zgodnie z Ustawą o grach hazardowych – kara pozbawienia wolności, a także grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł.

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie uzyskali informacje, że na terenie miasta może działać nielegalny salon gier hazardowych. Gdy policjanci ustalili, gdzie funkcjonuje lokal postanowili wejść do środka wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego i sprawdzić co dzieje się wewnątrz. Niestety osoby znajdujące się w środku, gdy zorientowały się, że mają do czynienia z policjantami, zamknęły drzwi na klucz i nic chciały otworzyć. Policjanci bez wahania wyważyli drzwi.

Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał odpowiedniej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu. 

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks karny skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno- Skarbowy w Gorzowie Wlkp.