Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

To właśnie narożniki są najczęściej wybieranym meblem wypoczynkowym do salonu. Jest on praktyczny, funkcjonalny, elegancki oraz przede wszystkim wygodny! Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów takich narożników, więc zdecydowanie każdy z was może znaleźć coś dla siebie. Możemy dopasować narożnik względem kształtu, wymiarów, designu czy funkcjonalności. Warto więc przyjrzeć się cechom narożnika, dzięki czemu odpowiemy sobie na pytanie, czy faktycznie warto zainwestować w ten mebel.

Narożnik idealny do małego salonu

Jeżeli Twój salon jest niewielkiego rozmiaru i musisz walczyć o każdy wolny centymetr to zdecydowanie dobrym pomysłem będzie zainwestować w narożnik jednoczęściowy. Planując zakup mebli do takiego pomieszczenia trzeba wziąć pod uwagę rozplanowanie wyposażenia. Musimy zapewnić domownikom wygodę oraz odpowiednią ilość wolnego miejsca w pomieszczeniu. Taki narożnik potrafi świetnie zagospodarować przestrzeń w salonie. Robi to o wiele lepiej niż tradycyjna sofa z fotelem. Narożnik zajmuje mniej miejsca, a jednocześnie zapewnia domownikom więcej siedzisk.

Warto również wspomnieć o tym, że narożnik w kształcie U pozwala uniknąć niechcianego martwego kąta. Bardzo często powstaje on, gdy posiadamy w pomieszczeniu sofę oraz fotel. Pojawia się wtedy mała część powierzchni, która nie może zostać odpowiednio zagospodarowana.

 Narożnik idealny do małego salonu

Narożnik zdecydowanie powiększa optycznie mały pokój. Dzięki niemu można maksymalnie zagospodarować przestrzeń w niewielkim salonie. Dodatkowo otrzymujemy przytulny i komfortowy wypoczynkowy mebel, który pełnić również może funkcję łóżka po rozłożeniu. Dzięki temu możemy również zrezygnować z łóżka, co da nam jeszcze więcej wolnego miejsca.

Przestronny salon

Narożniki są również świetnym wyborem, jeżeli posiadasz większy salon. Możesz w tym przypadku pozwolić sobie na większe szaleństwo aranżacyjne. Warto więc sięgnąć po większy mebel o bardziej nietypowych kształtach. Można postawić na narożniki modułowe, które może idealnie dopasować do swoich własnych potrzeb. Dzięki samodzielnej konfiguracji stworzymy dowolny układ mebli oraz dodatkowo decydujemy o tym, jakie funkcje będzie pełnił nasz narożnik.

Jeżeli jednak wolisz postawić na bardziej jednoczęściowy narożnik to warto zastanowić się nad meblem w kształcie litery U. Jest on dostosowany do raczej większym pomieszczeń. Postawiony na środkowej części naszego salonu automatycznie staje się sercem domu. Dzięki bokom w tym narożniku każdy z domowników siebie widzi. Takie rozwiązanie sprawdza się również idealnie w przypadku organizowania imprez.

Dzięki większej przestrzeni możemy ustawić nasz narożnik na środku salonu. W ten sposób możemy oddzielić różne strefy w centralnej części naszego mieszkania. Warto więc pomyśleć nad oddzieleniem aneksu kuchennego od strefy wypoczynkowej. Jest to bardzo niedoceniona zaleta, która wprowadza do mieszkania pewien ład oraz porządek.

Po przeczytaniu powyższych przykładów pewnie już wiesz, że narożniki są niezwykle praktycznym oraz wygodnym meblem. Dodatkowo może on być elegancki, przez co podkreśli styl Twojego mieszkania. Możesz więc wybrać narożnik klasyczny, który charakteryzuje się stonowanymi kolorami i wzorami, narożnik nowoczesny, który jest raczej minimalistyczny czy narożnik industrialny, który wygląda jakby wyszedł dopiero co z fabryki. Wybór masz naprawdę spory, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego do Twojego salonu.