Wielu kierowców mogło być dzisiaj zaskoczonych warunkami drogowymi, ponieważ w niektórych miejscach Zielonej Góry spadł pierwszy śnieg. Pamiętajmy że okres jesienno zimowy to czas pełen wyzwań dla kierujących, dlatego dostosujmy prędkość i styl jazdy do trudnych warunków – mokrej i śliskiej nawierzchni, nagłych opadów śniegu lub deszczu oraz niskich temperatur. Starajmy się wyjechać wcześniej, żeby nie nadrabiać spóźnienia na drodze.

W panujących obecnie zmiennych warunkach atmosferycznych i miejscami śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie jesienno zimowym. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, musimy zadbać między innymi o odpowiednie przygotowanie pojazdu czyli dobrą widoczność - już najwyższy czas zmienić opony na zimowe! Wkrótce niezbędne będzie też odśnieżenie pojazdu – nie tylko przedniej szyby, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp przednich i tylnych.

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną oraz rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości i stylu jazdy do warunków panujących aktualnie na drogach. Nocne opady śniegu lub deszczu mogą utrudniać jazdę po drogach powiatu zielonogórskiego, dlatego osoby, które nie czują się pewnie jeżdżąc w trudnych warunkach, gdy drogi są śliskie po opadach deszczu czy śniegu, powinny zrezygnować z wyjazdu swoim samochodem. 

Prosimy wszystkich kierujących, aby starali się rano wyjechać kilka minut wcześniej po to, żeby nie nadrabiać straconego czasu na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych czy nawet tragicznych zdarzeń na drogach.

Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność, ograniczenie prędkości i zachowanie szczególnej uwagi w rejonach przejść dla pieszych. Jedźmy wolniej, a także dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze. Bądźmy ostrożni i pamiętajmy o wzajemnej życzliwości i szacunku wobec innych użytkowników dróg.