Policja Zielona Góra: NIE POWIELAJMY NIESPRAWDZONYCH INFORMACJI
W zielonogórskich mediach oraz w mediach społecznościowych pojawiają się od wczoraj informacje o białym busie, który miał się pojawić pod jedną ze szkół, a mężczyzna/mężczyźni z tego busa mieli zaczepiać dzieci. Dotychczas nie możemy potwierdzić, że takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.
Zielonogórscy policjanci otrzymali taką informację i jak zawsze w takich przypadkach traktują zgłoszenie z należytą starannością. Na miejsce zostały skierowane patrole umundurowane i służby kryminalne. Również dzisiaj policjanci sprawdzają te informacje. Policyjne patrole monitorują także okolice zielonogórskich szkół.
Prosimy zarówno media jak i osoby prywatne o nierozpowszechnianie fałszywych i niesprawdzonych informacji służących jedynie wzbudzaniu niepotrzebnego niepokoju. Sprawdzajmy źródła informacji, które czytamy w Internecie.
Fałszywa informacja, która nie odzwierciedla opisywanych zdarzeń, ma zawsze konkretny cel — wywołać strach i niepokój społeczny. Spowodować zmianę postawy i wzbudzić negatywne postrzeganie konkretnych osób, grup społecznych, czy też narodów. Nie wierzmy takim przekazom i zawsze weryfikujmy ich treść, bo często NIE SĄ PRAWDZIWE. Są to współczesne metody działania, które określone grupy osób wykorzystują niejednokrotnie do siania niepokoju społecznego.
Zielonogórscy policjanci przez cały rok prowadzą w różnych szkołach zajęcia edukacyjne, podczas których informują o różnego rodzaju niebezpieczeństwach, uczą jak ich unikać oraz w jaki sposób reagować i do kogo zwrócić się o pomoc. Pamiętajmy także, aby na co dzień rozmawiać z naszymi dziećmi o zagrożeniach i przestrzegać, a także uczyć jak powinny się zachować. Uczmy je jak należy zachować się w drodze do szkoły, aby przestrzegały zasad i przepisów ruchu drogowego, a także jak powinny zachować się w kontaktach z obcymi i kogo powinny powiadomić w razie zaistnienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Mając taką wiedzę przekazaną przez rodziców, policjantów i nauczycieli dzieci będą potrafiły właściwie się zachować, a poprzez to będą bardziej bezpieczne.
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/43661,NIE-POWIELAJMY-NIESPRAWDZONYCH-INFORMACJI.html
Ostatnie Artykuły

Po służbie zauważył kradzież w sklepie - złodziej nie wyszedł z łupem

Trzecia edycja konkursu na polskie pamiątki ruszyła. Czas na zgłoszenia

Czterdziestu młodych sportowców dostało stypendia. To pierwszy taki nabór w mieście

Na Dzikiej Ochli znów złamano zakaz kąpieli - policja wystawiła mandaty

Sanepid i woda pod lupą. Starosta z Zielonej Góry na rozmowach w Gorzowie

Zielona Góra stawia na drogi i zdrowie. Prezydent dostał wotum zaufania

Nabór wystawców ruszył. W Kargowej czeka polsko-niemieckie święto tradycji

W Sulechowie zniknął ponad kilometr linii - 25-latek usłyszał zarzuty

Kierowców czeka objazd na Poznańskiej. Jeden kierunek i nowe utrudnienia

Dwa kilometry brakujących tras. W Zielonej Górze rusza duża inwestycja

Dzielnicowy po służbie zatrzymał kierowcę z sądowym zakazem jazdy

Przy amfiteatrze szykuje się korekta planu. Ruszają konsultacje

GUS rusza z badaniem gospodarstw. Rolnicy mogą dostać telefon albo wizytę ankietera

Przemysłowa zamknięta na początek. Kierowcy pojadą objazdem przez Fabryczną
Przydatne dane teleadresowe
- Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ w Zielonej Górze - kontakt, godziny, ePUAP
- Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda - kontakt, bilety, godziny kasy
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Zielonej Górze - kontakt, godziny, sprawy
- Główna Biblioteka Lekarska w Zielonej Górze - kontakt, godziny i usługi
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gorzowie Wielkopolskim Oddział w Zielonej Górze - kontakt, godziny i zadania
- Okręgowy Urząd Miar w Szczecinie - Wydział Zamiejscowy w Zielonej Górze - kontakt, godziny, wzorcowanie
