Kominki domowe - ozdobą Twojego salonu

Kominki domowe to niezwykła dekoracja salonu. Ogień w kominku oddaje ciepło, dzięki któremu można ogrzać pomieszczenie. Ciepły kocyk, przyciemnione światło, trzeszczące drewno w kominku, lampka wina lub gorąca czekolada, kiedy za oknem pada deszcz lub śnieg... Czego chcieć więcej? Przedstawiamy zalety posiadania kominka oraz prezentujemy najpopularniejsze rodzaje kominków. Zapraszamy do lektury!

Kominki domowe - ozdobą Twojego salonu

Kominki domowe sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne. Wprowadzają niepowtarzalną, niezwykłą atmosferę. Idealnie sprawdzą się podczas spotkań we dwoje, uroczystości rodzinnych lub świąt. Niektórzy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia właśnie bez kominka. To przy nim zazwyczaj są układane prezenty świąteczne. Posiadając kominek w domu, nie musisz nigdzie wyjeżdżać, gdyż przy nim możesz odpocząć po całym ciężkim dniu. Niektóre modele kominków są wyposażone w półki, na których można ustawić różne przedmioty: zdjęcia, obrazy, pamiątki z podróży itp. Można na nich powiesić ozdobne girlandy. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów kominków, które można dopasować do preferencji klienta. Różnią się one stylem, materiałem, kształtem, rodzajem paliwa, sposobem montażu. Kominki domowe można kupić gotowe lub według indywidualnego zamówienia. Dzięki temu, idealnie dopasujesz go do danego pomieszczenia (pod względem stylu, rozmiaru, kolorystyki itp.). W tym miejscu znajdziesz więcej szczegółów na temat kominków na śląsku https://www.komineczki.com.pl/

Kominkiem domowym ogrzejesz pomieszczenie

Nie można zapominać o tak ważnej funkcji, jak ogrzewanie kominkiem domowym. Aktualnie obowiązujące przepisy prawa nie pozwalają na to, aby kominek był jedynym źródłem ogrzewania w domu, jednak może on spełniać funkcje "dogrzewające". Idealnie więc sprawdzi się w okresie wiosennym, jesiennym lub podczas niezbyt mroźnej zimy. Niektóre kominki (z płaszczem wodnym) mogą być podłączone do instalacji hydraulicznej, dzięki czemu można mieć też ciepłą wodę. Kominek należy dobrać do danego pomieszczenia - jeśli jest ono duże, to trzeba wybierać duże kominki o najwyższych mocach. Należy podkreślić, że kominki domowe to oszczędne źródło ogrzewania pomieszczenia.

Rodzaje kominków - jaki wybrać?

Kominki nowoczesne, klasyczne, kaflowe, biokominki, portale kominkowe, ogrzewane drewnem, gazem LPG, gazem ziemnym - wybór jest naprawdę ogromny. Przed zakupem najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który zajmuje się sprzedażą kominków. Doradzi on i wyjaśni wszystkie kwestie związane z kominkami. Wspomniano już, że kominek należy dobrać do rozmiaru pomieszczenia. Warto także przemyśleć, jakim paliwem będziemy w nim palić. Najpopularniejsze i klasyczne są kominki na drewno. Niektórzy wybierają kominki na gaz uważając, że drewno kopci szyby kominków. Coraz modniejsze stają się biokominki. Jeśli ktoś posiada małą przestrzeń może zdecydować się na zakup portalu kominkowego (montowany na ścianie nie zajmuje miejsca). Kominki nowoczesne sprawdzą się w modnych dziś stylach loftowych, rustykalnych. Osoby przywiązane do tradycji i elegancji cenią sobie kominki domowe klasyczne.