Policja Zielona Góra: ZOSTAŃ ZIELONOGÓRSKIM POLICJANTEM. PROMUJEMY SWÓJ ZAWÓD NA SPOTKANIACH W SZKOŁACH I NA TARGACH PRACY.
Kto może zostać policjantem? Jakie są etapy rekrutacji do Policji? Co jest najtrudniejsze w służbie policjanta? To tylko kilka pytań na jakie odpowiadają policjanci podczas spotkań z młodzieżą promując swój zawód. Zielonogórscy policjanci w tym tygodniu odwiedzili absolwentów Liceum Ogólnokształcącego nr 5 oraz byli na Targach Pracy w Elektroniku”.
Zbliża się koniec roku szkolnego oraz roku akademickiego, dlatego policjanci aktywnie promują służbę w Policji aby zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi stróżów prawa.
Oprócz bezpośrednich spotkań z uczniami w klasach, dobrą okazją są organizowane w różnych placówkach targi pracy. W tym tygodniu (05.04) takie targi zorganizowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektronik”. Zielonogórscy policjanci mieli tam również swoje promocyjne stoisko.
Młodzi ludzie mieli okazję spotkać się z policjantami prewencji, ruchu drogowego, a także poznać przewodnika policyjnego psa z jego czworonożnym partnerem w służbie. Policjanci opowiadali o tym jak wygląda ich codzienna służba, ale również o tym jakie warunki trzeba spełnić żeby zostać policjantem, jakie są policyjne zarobki, jakie są etapy rekrutacji i który etap przejść najtrudniej.
**Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą:
lubuska.policja.gov.pl/go/prac/sluzba-w-pol/3580,Dobor.html
. Policyjni specjaliści od rekrutacji odpowiedzą również na wszelkie pytania telefoniczne i mailowe. **
Przypominamy również, że policyjni instruktorzy w każdą środę od godziny 12.00 w hali akrobatycznej przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze pomagają kandydatom przygotować się do testu sprawności fizycznej, który jest pierwszym etapem rekrutacji do służby w Policji.
- LO5
- Targi Pracy
- LO5
- Targi Pracy
- Targi Pracy
- Targi Pracy
Komenda Miejskiej Policji w Zielonej Górze,
zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/45218,ZOSTAN-ZIELONOGORSKIM-POLICJANTEM-PROMUJEMY-SWOJ-ZAWOD-NA-SPOTKANIACH-W-SZKOLACH.html
Ostatnie Artykuły

Pacjent zero i pożegnanie oddziału. Jacek Smykał kończy ważny rozdział

Korowód Winobrania 2026 zmienia kierunek - Zielona Góra sięga po korzenie

Korowód Winobraniowy stawia na nowe twarze i mocny powrót do korzeni

Upał uderza bez ostrzeżenia. Warto znać objawy i zasady ochrony

ANTYRAMY kończą rok z rozmachem - finał szkolnych galerii w ZOK

Liczby z Nowej Soli robią wrażenie. Centrum elektromobilności już działa

Wakacyjny rozkład wchodzi na ulice. Autobusy pojadą rzadziej, ale linia 8 dojedzie nad wodę

Remont Zacisze dobiega końca. Pod ziemią czekało więcej przeszkód niż w planach

Jedna sekunda nad wodą wystarcza, by wakacje skończyły się tragedią

Ostatnia prosta w rowerowej rywalizacji. Finałowe przejazdy w Zielonej Górze

Zastal wrócił na medal. Ten sezon odmienił zielonogórską koszykówkę

51-latka straciła prawo jazdy po kontakcie z rowerzystą na przejeździe

Młodzi weszli do ratusza i zostawili po sobie własny ślad w Zielonej Górze

Lato Muz Wszelakich wraca z rozmachem i nadaje wakacjom nowy rytm
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Usług Społecznych w Zielonej Górze - kontakt, usługi i godziny
- KRUS Oddział Regionalny w Zielonej Górze - kontakt, godziny, rejestracja rolników, emerytury
- Placówka Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście - kontakt, zasięg, odprawy lotnicze
- Biblioteka Norwida w Zielonej Górze - kontakt, filie, karta i godziny
- Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze - kontakt, cennik, zasady przyjęcia
- Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja - kontakt, awarie, e-BOK i cennik
