Wiertnice geologiczne – rodzaje i najważniejsze zastosowania

Wiertnice to urządzenia o bardzo szerokim zastosowaniu, które pozwalają także na prowadzenie szeregu prac o charakterze geologicznym.

Wiertnicą określa się zespół urządzeń mechanicznych, które pozwalają na przygotowanie otworu wiertniczego. Ze względu na różnorodne rodzaje wierteł stosowanych w wiertnicach, odwierty można wykonać także w trudnych nawierzchniach, na przykład skałach czy w betonie.

W użyciu znajduje się wiele różnych typów wiertnic, które podzielić można na wiertnice pionowe, a także na wiertnice poziome. Różnią się one pomiędzy sobą swoją konstrukcją, a tym samym przeznaczeniem oraz głębokością oraz średnicą wierconych otworów.

Pionowe wiertnice geologiczne

Wśród podstawowych modeli wiertnic znajduje się wiertnica geologiczna, określana także jako wiertnica geotechniczna. Zaliczana jest ona do kategorii wiertnic pionowych, czyli wykonuje ona odwierty o orientacji pionowej – prowadzące w głąb powierzchni.

Wiertnice geologiczne używane są najczęściej terenowo, dlatego też są to urządzenia mocowane na podwoziach samochodów. W związku z tym mogą one być zastosowane w niemalże każdym miejscu – bez konieczności budowy konstrukcji wiertnicy na miejscu.

W użyciu znajduje się obecnie szeroka gama wiertnic tego rodzaju, które można podzielić między innymi pod względem dopuszczalnej głębokości wiercenia, mocy napędowej, rodzaju napędu, rodzaju przepływu wiertniczego, rodzaju i kierunku przepływu płuczki do usuwania materiału z otworu wiertniczego.

Zastosowanie wiertnic geologicznych

Wiertnice geologiczne – geotechniczne posiadają obecnie bardzo szerokie zastosowanie i wykorzystywane są przy przygotowywaniu różnego rodzaju odwiertów. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • odwierty w celu zbadania gruntu,
 • odwierty służące do zbadania geotermii,
 • odwierty pod studnie głębinowe,
 • odwierty pod instalację pomp ciepła.

Jak widać, geologiczne i geotechniczne wiertnice pionowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie w przeprowadzaniu prac wiertniczych na potrzeby nauki, przemysłu, a także klientów indywidualnych.

Sprawdzone formy marketingu, na które warto postawić w 2020 roku

Marketing rozwija się nieustannie – jeszcze kilka lat temu opierał się na zupełnie innych działaniach niż teraz. Sprawdź, na jakie rozwiązania warto zdecydować się w 2020 roku, aby osiągnąć sukces!

Performance marketing

To strategia, która pozwala trafić do określonego grona klientów w atrakcyjnej cenie. Dzięki szczegółowym analizom można określić, ile będzie kosztować pozyskanie jednego klienta i które działania reklamowe są najbardziej opłacalne. Najpopularniejsze narzędzia performance marketingu to Google i Facebook, zapewniające możliwość personalizacji reklam w zależności od tego, co konkretnie odbiorca wpisuje w wyszukiwarkę. Sprawdź, czy performance marketing jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Content marketing

W tej formie marketingu stawiamy na atrakcyjne treści, zamiast na nachalne reklamy. Dzięki publikacji ciekawych artykułów, poradników, podcastów czy nawet filmów video, trafiamy do określonej grupy odbiorców, zaciekawiając ich naszą stroną. Atrakcyjne treści, które wzbudzają zainteresowanie – to właśnie content marketing!

Social media marketing

Social media stanowią doskonałą podstawę do przeprowadzania działań marketingowych przez możliwość interakcji z odbiorcą. Wystawienie firmy na opinię publiczną jest trudne, ale – zdaniem ekspertów – poniekąd konieczne. Przeczytaj więcej o social media marketingu i przekonaj się, że siła przekazu w social mediach stanowi doskonały fundament do utworzenia skutecznej kampanii reklamowej – kampanii na miarę naszych czasów.

Skuteczne działanie – strategia

Przed przystąpieniem do działań marketingowych, powinno się dokładnie poznać model odbiorcy, konkurencję i mocne i słabe strony marki czy produktów. Kluczem do sukcesu jest więc tutaj ustalenie odpowiedniej strategii, która zobrazuje najmocniejsze strony działalności i przyniesie widoczne korzyści. Na początek warto dobrze zapoznać się z kompendium wiedzy o strategiach marketingowych.

Żyjemy w nowoczesnym świecie, w którym Internet stanowi nieodłączny element strategii marketingowych. Postawienie na siłę Internetu może zmienić postrzeganie marki nie do poznania!

Transport wewnętrzny to nie tylko duże palety przepełnione równo ułożonym towarem. Czasami trzeba nam, nawet znacznie banalniejszego rozwiązania, takiego jak wózek platformowy, by poradzić sobie z nieregularnie układanym transportem czy delikatnymi rzeczami. Istnieje szereg urządzeń i narzędzi, które posiadają swoje rozszerzenia, warianty i parametry. Część z nich ma zastosowanie bardziej ogólne (na przykład paleciaki). Inne, będą znacznie bardziej specyficzne (na przykład wózek do beczek, żuraw warsztatowy lub podnośnik nożycowy). Pochylając się nad zagadnieniem warto przyjąć pewne założenia i dopasować do nich sprzęt, uwzględniając swój budżet. Niektóre rozwiązania będą oczywiście droższe/tańsze niż pozostałe. Czasami przyjdzie nam dobrać do siebie kilka rodzajów sprzętu, tak by uzupełnić je wzajemnie lub spełniać nimi dodatkowe funkcje (np. ważenie za pomocą wózka paletowego z wagą zamiast oddzielnej wagi do palet).

Wózki paletowe przydadzą się wszędzie

Wózek paletowy ręczny pozostaje obecnie jednym z bardzo istotnych urządzeń ku zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy lub małym sklepie. Wózki paletowe są jednak zbyt często pomijane przez małych przedsiębiorców. Paleciak nie musi być zakupem zbytnio obiciążającym portfel. Wprawdzie duże, wyposażone w szeregi funkcji wózki elektryczne i wózki podnośnikowe odstraszają, ale sztaplarki są sprzedawane głównie z myślą o dużych liniach transportu wewnętrznego. Innymi słowy to zakup na duże magazyny, do portu albo na lotnisko, a nie do lokalnego marketu. W sklepie wystarczy jeden paleciak ręczny, załatwiający wszelkie problemy z transportem. Wózek paletowy to też sposób na pozbycie się bólów kręgosłupa od dźwigania. Nie zawsze można liczyć na to, że dostawca będzie akurat miał jeden ze sobą. A często zdarzają się sytuacje transportu wewnętrznego, nawet z zaplecza. Ile ułatwiłby nawet prosty wózek schodowy, a co dopiero wózek paleciak.

Parametry są niezwykle istotne

Założenia, o których była mowa, uwzględniają głównie parametry jakie należy osobie narzucić. To od  tego zależy, czy powinniśmy inwestować w mniejsze wózki paletowe ręczne, duże wózki magazynowe elektryczne, czy też proste rolki transportowe do maszyn. Głównym parametrem urządzeń transportu wewnętrznego pozostaje ich ładowność masowa, czyli udźwig. Wózki platformowe są świetne w przewozie różnego rodzaju rzeczy, ale ich udźwig pozostawia wiele do życzenia, gdy ładunek ten jest ciężki, tak jak na przykład szafa na narzędzia. Paleciak z wagą pozwala od razu szacować wagę, nawet po to by zdecydować jakiego urządzenia mogą potrzebować pracownicy w drugim miejscu, gdzie znajdzie się dana paleta z towarem. Drugim podstawowym parametrem jest materiał wykonania naszego wózka ręcznego lub wózka paletowego. To od niego zależy wytrzymałość nowego nabytku w obliczu nadchodzących lat. Warto zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonane są wszelkie rodzaje wózków i wybrać tego producenta, który przykłada do tego wagę.

Różne oblicza transportu wewnętrznego

Sprawdzony sposób na usuwanie wilgoci – na czym polega usługa osuszania mieszkania?

W przypadku zalania lub zauważenia nadmiaru wilgoci powinniśmy reagować jak najszybciej. Powinniśmy wezwać profesjonalną ekipę, która w krótkim czasie usunie zaistniałe szkody. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym dokładnie polega osuszanie mieszkania Warszawa. Jak się okazuje, jest to złożony proces, który może zająć nawet kilka tygodni. Jest to jednak konieczne, aby przywrócić domownikom należyte warunki mieszkaniowe.

Dlaczego wilgoć zaatakowała nasze mieszkanie?

To kluczowe pytanie, na które odpowiedź znajdą doświadczeni specjaliści. Samo osuszanie mieszkania byłoby oczywiście mało efektywne, bez uprzedniego wyeliminowania przyczyn problemu. Dobra ekipa dysponuje profesjonalnym sprzętem do bezinwazyjnego pomiaru szczelności sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeśli w tym obszarze nie zostaną wykazane nieprawidłowości, potencjalną przyczyną może być również niesprawna wentylacja lub złe ocieplenie budynku.

Po odnalezieniu wszystkich czynników stwarzających ryzyko wilgoci, firma konsultuje z klientem podjęcie optymalnych działań, które pozwolą wykluczyć wszystkie zagrożenia. W ten sposób, mieszkanie zostaje skutecznie zabezpieczone na wypadek ponownego wystąpienia problemu. Z powodzeniem można przejść do dalszych prac, które pozwolą pozbyć się nagromadzonej wilgoci, a także jej bezpośrednich konsekwencji.

Wilgoć to wyjątkowo uporczywy przeciwnik

Ciecz bardzo szybko dostaje się do trudnodostępnych zakamarków, gdzie panuje ciemność oraz wysokie temperatury. Na efekty nie trzeba długo czekać. W takich mieszkaniach momentalnie dochodzi do rozwoju grzybów oraz pleśni. Przy usuwaniu wilgoci bardzo ważna jest skrupulatność i dokładność. Tylko w ten sposób możemy wyeliminować ryzyko ponownego wystąpienia problemu.

Klientom zaleca się również profesjonalne odgrzybianie oraz ozonowanie mieszkania. Długotrwała obecność pleśni oraz grzybów niekorzystnie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie domowników. Dlatego też, powinna to być integralna część usługi polegającej na osuszaniu mieszkania. Pozostaje jeszcze sporządzić dokumentację, w której zawarta zostanie specyfikacja wszystkich przeprowadzonych prac. Jest to gwarancja trwałych i satysfakcjonujących rezultatów.

Czy można samodzielnie zająć się usuwaniem wilgoci?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować samodzielnie rozwiązać problem. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków jest to niemożliwe bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz sprzętu. Kompleksowa usługa obejmuje diagnostykę, naprawę usterki, usunięcie wilgoci, a  także odgrzybianie. Właśnie dlatego, osuszanie posadzki po zalaniu jest tak skuteczne i oferuje klientom długotrwałe rezultaty, które utrzymają się z biegiem lat.

Warto również wspomnieć o tym, że profesjonalna firma udzieli nam cennych wskazówek, które pozwolą uniknąć problemu w kolejnych latach. Biorąc pod uwagę specyfikę tej trudnej pracy, nie warto zatem decydować się na samodzielne osuszanie ścian z wilgoci. Zlecając to działanie specjalistom uzyskujemy gwarancję należycie przeprowadzonej pracy.

Palenie dla wielu z nas dręczącym uzależnieniem. Chcielibyśmy się go pozbyć, jednak każda próba okazuje się kompletną porażką. Istnieją jednak skuteczne porady i wskazówki, które z pewnością przybliżą Cię do upragnionego pożegnania się z tym szkodliwym nałogiem. Poznaj działające triki z którymi zaczniesz żyć bardziej zdrowo!

Ogólne porady

Przede wszystkim musisz zastanowić się z jakimi momentami kojarzą Ci się papierosy. Czy są to sytuacje stresowe, przerwy w pracy, nudne oglądanie filmów w domu czy spotkania z przyjaciółmi. Wyodrębnienie takim momentów jest bardzo ważne. Musisz koniecznie z nich zrezygnować, przynajmniej na czas rzucania papierosów. Jeżeli regularnie palisz papierosy w pracy to koniecznie weź urlop. Rzucanie palenia w pracy okazuje się nieraz największą przeszkodą dla każdego palacza.

Pamiętaj, że chęć sięgnięcia po papierosa podczas rzucania pojawia się zaledwie na 2-3 minuty. Musisz koniecznie zawziąć się na ten moment i z wszystkich sił zrezygnować z sięgnięcia po papierosa. Pomóc Ci mogą jakieś proste czynności, które skutecznie odwrócą Twoją uwagę. Może być to na przykład bieganie, wypad na rower czy po prosty gry komputerowe.

Musisz również koniecznie zaakceptować fakt, że nie będzie łatwo. Rzucanie palenia dla nikogo nie było proste, jednak wielu osobom się to udaje. Tobie również może! Usuwanie nikotyny z organizmu wiąże się z pojawianie zespołu odstawiennego, które z kolej objawia się fizycznie i psychicznie. To dla tego kaszlesz i jesteś zdenerwowany podczas rzucania palenia. Możesz skonsultować się z lekarzem, który zaproponuje najlepsze możliwe rozwiązanie podczas rzucania palenia.

 Jak skutecznie rzucić palenie - porady i wskazówki

Musisz również uświadomić sobie, że palenie wcale nie uspokaja. Podczas rzucania na pewno będziesz chodził zdenerwowany. Wówczas pamiętaj, że zapalenie papierosa wywołuje produkcję dopaminy w organizmie, czyli hormonu szczęścia związanego z chwilowym zaspokojeniem nałogu nikotynowego. Właśnie dlatego tak często mylimy ten stan z uspokojeniem.

Poza tym warto zastanowić się co będziesz robił z wolnymi rękoma. Sprawdzającymi się metodami są pestki słonecznika, bezcukrowe gumy do żucia czy piłeczka antystresowa. Znajdź coś, co będzie Tobie odpowiadało i zawsze miej to przy sobie.

Pamiętaj również, że błędnym przeświadczeniem jest fakt, że podczas rzucania na pewno utyjesz. Owszem, często tak właśnie jest, gdyż często podjadamy pomiędzy posiłkami. Właśnie dlatego przygotuj sobie wcześniej zdrową żywność. Mogą być to porcje warzyw i owoców, orzechy czy suszona żurawina.

Profesjonalna pomoc

Niezwykle przydatne będą suplementy diety na rzucenie palenia, jak np. Nicorix. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarza. Jeżeli nie radzisz sobie z nałogiem to istnieją specjalistyczne poradnie, które pomogą Ci właśnie z tym problemem. Nic dziwnego, gdyż palenie papierosów jest niezwykle szkodliwe dla organizmu i może prowadzić nawet do śmierci. Skorzystaj z takiego przywileju i już dzisiaj skontaktuj się z odpowiednim specjalistą. Nie przekładaj tego w nieskończoność!

 • Zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych

  Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty i zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa. Kary jakie grożą właścicielom wg Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł.

 • Policjantka rozpoznała włamywacza – zatrzymany dzień po kradzieży

  W miniony wtorek – dzień po zdarzeniu, policjanci z Komisariatu I w Zielonej Górze w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z zielonogórskich supermarketów. Zatrzymany jest znany Policji i był już wcześniej notowany.

 • Co sprzyja powstawaniu zmarszczek na twarzy

  Zmarszczki na twarzy są zmorą wielu kobiet. Jest to nierozłączny proces starzenia się skóry, podczas którego nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Dzieje się tak za sprawą znacznie mniejszej ilości kolagenu i elastyny. Pierwsze zmarszczki mogą być widoczne już pomiędzy 25, a 30 rokiem życia każdego z nas. Istnieje jednak wiele czynników, które znacznie przyspieszają proces starzenia się naszej skóry, a co za tym idzie - proces starzenia się skóry. W tym artykule poznacz właśnie te czynniki, które sprzyjają powstawaniu zmarszczek na naszej twarzy. Dowiesz się również jak im skutecznie zapobiegać.

  Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek na twarzy?

  Duża ilość pojawiających się u nas zmarszczek jest mimiczna. Powstają na wskutek ciągle wykonywanych tych samych gestów lub mimik twarzy. Co za tym idzie jest to proces ciężki do zapobiegnięcia. Musielibyśmy bowiem drastycznie zmienić swoje nawyki, a nawet swój sposób przedstawiania własnych emocji. Innymi zmarszczkami są zmarszczki strukturalne, które są ściśle związane z trybem życia i nadmierną ekspozycją na słońce. Jeszcze innymi są naturalne zmarszczki, pojawiające się na wskutek zbyt małej ilości kolagenu i elastyny. Są naturalnym procesem starzenia się i czasami trzeba się z nimi po prostu pogodzić.

  Co sprzyja powstawaniu zmarszczek na twarzy?

  Jak już to wcześniej powiedzieliśmy - starzenie się sprzyja powstawaniu zmarszczek. Nasza skóra wówczas traci elastyczność i jędrność co jest bezpośrednim powodem ich występowania. Jak się jednak okazuje pojawianiu się zmarszczek sprzyja bardzo wiele innych czynników. Są nimi na przykład zaburzenia gospodarki hormonalnej, jak i nieprawidłowa dieta uboga w podstawowe witaminy i minerały. Zanieczyszczenie środowiska również sprzyja powstawaniu zmarszczek, tak samo jak dym papierosowy czy niewłaściwe kosmetyki. Palenie papierosów również prowadzi do pojawiania się zmarszczek mimicznych wokół ust. Powoduje to ciągłe wykonywanie charakterystycznego dzióbka.

  Tak jak wcześniej wspominaliśmy, nadmierne wystawianie skóry twarzy na działanie promieni słońca również sprzyja powstawaniu zmarszczek. Dotyczy to również solarium. Promieniowanie UV ma szkodliwy wpływ na skórę. Wysusza ją i sprawia, że staje się szorstka i żółtawa.

  Więc jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

  Skorzystaj też z suplementu diety Collagenics. Przede wszystkim największy wpływ na zapobieganie zmarszczek ma odpowiednio zbilansowana dieta. Bogata we wszelkie witaminy i minerały będzie powodowała, że nasza cera stanie się świetlista i ładna. Likwidując z naszej diety cukier sprawimy, że ilość kolageny i elastyny w naszej skórze będzie cały czas na odpowiednim poziomie. Warto postarać się o to, aby w naszej diecie znajdowało się jak najwięcej warzyw i owoców. Warto również pić zalecane ilości wody, aby nasza skóra była odpowiednio nawodniona i nawilżona. Unikaj alkoholu, papierosów i wszelkich innych szkodliwych używek, które wysuszają naszą skórę i wypłukują witaminy z organizmu. Warto stosować się do tych rady, aby uzyskać jak najpiękniejszą skórę na naszej twarzy.

 • Chrońmy swoją tożsamość

  Policjanci w całym kraju od kilku lat otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących wyłudzeń kredytów, czy tzw. „chwilówek” na osoby, którym skradziono dane osobowe. To bardzo ważne żeby dbać o swoje dokumenty, a danych nie przekazywać postronnym osobom, czy udostępniać przez Internet. Jeżeli dokumenty zostaną utracone, natychmiast należy je zastrzec.

 • Kolejne wyróżnienie dla honorowego dawcy krwi z KMP w Zielonej Górze

  Aspirant sztabowy Maciej Matuszewski z Wydziału Prewencji KMP w Zielonej Górze 14 stycznia 2020 roku w zielonogórskiej Palmiarni wyróżniony został odznaką „Honorowy dawca krwi zasłużony dla zdrowia narodu” po oddaniu ponad 21 litrów krwi.

 • Prosimy o ostrożność na drogach!

  Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze. Warunki na drogach są zmienne i przez to mogą być trudne dla wielu kierujących, dlatego bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i częściej stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, a także nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

 • W najbliższy piątek – 17 stycznia o godzinie 18:30 Stelmet Enea BC Zielona Góra zmierzy się UNICSem Kazań w kolejnym meczu ligi VTB.

  O ile jeszcze kilka lat temu frankowicze nie mieli szerokiego pola manewru, o tyle teraz, zmiana w orzecznictwie pozwala walczyć o odzyskanie utraconych środków. Ryzyko kursowe oraz niekorzystna indeksacja były przyczyną ogromnego zadłużenia wielu ludzi w Polsce. Decydując się na pozew sądowy, możliwe staje się Odfrankowanie kredytu, które daje podstawę do odzyskania nadpłaty. Sprawdź, w jaki sposób możesz wystąpić do sądu o odwalutowanie kredytu we frankach szwajcarskich.

  Co dalej z ustawą frankową?

  Niekorzystny kredyt we frankach doprowadził do wielu ludzkich tragedii, które nierzadko kończyły się bezwzględną egzekucją komorniczą. Zmiana kursu CHF doprowadziła bowiem do znacznego wzrostu kosztów kredytu, na co wielu ludzi nie było po prostu stać. Winę w dużej mierze ponoszą banki, które w samych superlatywach wypowiadały się na temat tego zobowiązania i nie uwzględniły wysokiego ryzyka kursowego o ocenie zdolności kredytowej klienta. Konsekwencją były wielotysięczne, a nawet wielomilionowe długi sporego grona frankowiczów.

  Nie ulega wątpliwości, że pomoc frankowiczom to niezwykle ważny temat, który powinien zainteresować wszystkich kredytobiorców. W końcu stawką jest pokazanie bankom, że muszą się liczyć także z interesem klientów. Mimo zaawansowanych prac, ustawa frankowa planowana przez rządzących nigdy nie weszła w życie. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek wyszła po za fazę planowania. Na szczęście, ostatnie zmiany w orzecznictwie sądowym sprawiają, że ustawa nie będzie dłużej potrzebna do tego, aby klienci mogli dochodzić swoich spraw przed sądem.

  Czym dokładnie jest odfrankowanie kredytu?

  Sądy w ostatnich latach stają po stronie klientów i zwracają uwagę na spore przewinienia po stronie banków. Przychylne frankowiczom orzecznictwo sprawia, że mamy dobry moment na to, aby pomyśleć o złożeniu wniosku do sądu. Do naszej dyspozycji pozostaje także kompleksowa pomoc prawna. Kancelaria Warszawa to dobre miejsce by wstępnie rozpatrzyć sprawę i sprawdzić, czy w naszej sytuacji warto wystąpić na drogę sądową.

  Co możesz zyskać decydując się na pozew kredytu we frankach?

  Odfrankowanie kredytu dotyczy wszystkich kredytobiorców. W dużym uproszczeniu chodzi o uznanie zobowiązania za kredyt w złotówkach, co pozwala zniwelować nadpłatę powstałą poprzez niekorzystną indeksację kursową. W przypadku kredytu w PLN, kwota do spłaty byłaby dużo niższa, co sprawia, że kredytobiorcy mogliby wystąpić o zwrot nadpłaty. Obecnie, jest to najkorzystniejszy wyrok, na jaki mogą liczyć frankowicze przed sądem.

  Jak wystąpić do sądu o odwalutowanie kredytu?

  Warto nie zwlekać z działaniem i jak najszybciej wystąpić o odfrankowanie kredytu. Możemy to uczynić poprzez odpowiedni pozew do sądu. Samodzielne dochodzenie swoich praw jest bardzo trudne i w związku z tym warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych ekspertów. Doświadczeni radcy prawni Warszawa podejdą indywidualnie do naszej sprawy i pozwolą wyodrębnić argumenty potrzebne do pomyślnego zwieńczenia pozwu w sądzie. Pomoc frankowiczom świadczą specjalistyczny kancelarie, które duży nacisk kładą właśnie na sprawy frankowiczów.

  A zatem, pierwszym krokiem jest zdecydowane podjęcie działań i mentalne przygotowanie się na sprawę w sądzie. Następnie warto zajrzeć do Internetu i poczytać opinie innych klientów. Sprawdźmy, która kancelaria prawna Warszawa słynie z najlepszych referencji. To znacznie przybliży nas do pozytywnego zakończenia sprawy. Nie zwlekajmy, umówmy się na wizytę i zacznijmy aktywnie walczyć o odzyskanie naszych pieniędzy.