• Bądźmy bezpieczni w Internecie

  Zielonogórscy policjanci przez cały rok podczas spotkań profilaktycznych z młodzieżą mówią o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Ostatnio okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa był Dzień Bezpiecznego Internetu.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy Razem

  Zielonogórscy policjanci po raz kolejny brali udział w spotkaniu zorganizowanym w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w minionych latach mówili o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci zarówno przez młodzież, jak i dorosłych.

 • Już dzisiaj w Galerii Auchan między godziną 15 a 17:30, fani czarnego sportu będą mieli okazję do spotkania z zawodnikami zielonogórskiej drużyny żużlowej.
 • Pomagamy, służymy radą, konsultujemy – Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Dzisiaj (21 lutego) rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym czynny udział biorą policjanci, psycholodzy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organizacji pozarządowych. Poprzez liczne rozmowy, spotkania i konsultacje przekazują praktyczne informacje dotyczące m.in. poinformowania organów ścigania o przestępstwie, pomocy w przypadkach przemocy domowej czy sposobach radzenia sobie z problemami.

 • Zatrzymani mężczyźni, którzy wczoraj potrącili policjantów

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj po południu potrącili policjantów z Sulechowa. To znani policji mieszkańcy powiatu zielonogórskiego, w przeszłości wielokrotnie notowani za przestępstwa narkotykowe. Policjanci na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń, obydwaj wyszli już ze szpitala.

 • LUBUSKA POLICJA - ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS

  Policjant to zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. To swego rodzaju misja dająca możliwość sprawdzenia się w wielu trudnych sytuacjach - ale przynosząca ogromną satysfakcję kiedy możemy pomóc - zwłaszcza kiedy ratujemy ludzkie życie i zdrowie. Służba w Policji to także możliwość osobistego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Zostając policjantem, tworzysz ponad 100 - tysięczną formację, pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Zastanawiałeś się nad pracą w Policji? Zrób kolejny krok i złóż podanie już dzisiaj.

 • Policjant to zawód dla ludzi z pasją - zielonogórscy policjanci promują swój zawód wśród uczniów szkół średnich

  Zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje w zamian coś szczególnego - każdy dzień przynosi coś nowego, a satysfakcja z pomocy niesionej w trudnych ludzkich sprawach jest wyjątkowym doświadczeniem. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podczas spotkań z maturzystami przekonują uczniów szkół średnich do wstąpienia w policyjne szeregi.

 • Motoryzacja pisze mnóstwo ciekawych historii. I to ciekawych nie tylko dla jej fanów, ale również dla zwyczajnych osób, które aż tak bardzo się tą dziedziną nie interesują. Każda marka samochodowa ma do opowiedzenia jakąś interesującą historię z początków jej powstawania lub z czasów rozwoju i z czasów obecnych. Jednak chyba najbardziej barwne są dzieje mercedesa.

  Wynajem długoterminowy samochodów mercedes – innowacja i tradycja idące w parze

  Od czasów jego powstania aż do teraz, kiedy wynajem mercedesa taki jak tu: https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-mercedes/ stał się czymś powszechnym, z marką wiąże się sporo ciekawych faktów. Jednym z nich jest historia powstania gwiazdy jako symbolu mercedesa. Jeden z założycieli marki, Gottlieb Daimler, chciał aby firma dotarła na sam szczyt, niejako sięgnęła gwiazd, stąd też pojawił się pomysł na ten właśnie symbol, który stał się logo marki. I choć główni założyciele mercedesa już nie mogą tego zobaczyć, to ich następcy zrealizowali ten właśnie cel. Obecnie marka mercedes kojarzy się z długą tradycją, dobrymi materiałami i najwyższą jakością wykonania. Jest też związana z nowoczesnymi rozwiązaniami, jak chociażby wspomniany wcześniej wynajem długoterminowy mercedesa. Jednak logo gwiazdy ma jeszcze inne symboliczne znaczenie.

  Historia mówi, że to synowie Gottlieba Daimlera wpadli na ten pomysł, upamiętniając jednak w ten sposób ideę ojca. Otóż wysłał on kiedyś pocztówkę do żony z domem, nad którego drzwiami narysował ten właśnie znak, pisząc, że kiedyś zawiśnie on nad drzwiami jego fabryki. Gwiazda ta była trójramienna, co miało symbolizować marzenie założyciela o zmotoryzowaniu trzech przestrzeni: lądowej, wodnej i powietrznej. Ówcześni szefowie jednogłośnie przyjęli propozycję synów założyciela marki, opatentowano więc to logo, przedstawiające gwiazdę. Jakiś czas później ewoluowało i dodano pod nim słowo Mercedes oraz okrągłą obwódkę wokół całego symbolu oraz nazwy. Aktualnie, choć logo nieco się zmieniło, marka jest doskonale znana pod tym symbolem i wszyscy go rozpoznają przy zakupie lub wynajmie długoterminowym samochodów mercedes. Stało się ono dobrym symbolem tych aut – stylowym, z tradycjami i korzeniami sięgającymi jej początków, a zarazem zamkniętym z pewnej formie. Takie właśnie są samochody mercedes – stylowe i nowoczesne, a jednocześnie zachowujące wartościowe tradycje i główne założenia. Właśnie te cechy pozwoliły mercedesowi rozwinąć się tak szybko i proponować nam obecnie tak dobre rozwiązania.

  Jeśli chodzi o jedno z nich jakie oferuje nam mercedes – abonament na swoje samochody, to okazało się ono strzałem w dziesiątkę. Tysiące osób na całym świecie, w tym w Polsce korzysta z tej opcji jako alternatywy dla kupna nowego auta. Jest to także alternatywa dla tak popularnego w ostatnich latach leasingu, zapewniająca jednak trochę inne możliwości, które przyciągają sporą grupę kierowców, którym bardziej one odpowiadają. Ponadto, warto zauważyć, że w wypadku mercedesa, finansowanie jest mocno dostosowane do realnych potrzeb jakie ma użytkownik. W wielu innych wypadkach widać, że firmy wprowadzają pewne rozwiązania finansowe, nie do końca realne potrzeby swoich klientów, co powoduje straty oraz oddalenie się od nich potencjalnych lub dotychczasowych klientów. Jednak nie jest tak w przypadku mercedesa. Wynajem długoterminowy oferowany przez tę markę jest naprawdę dobrze rozplanowany, a finansowanie bardzo elastyczne, tak że można je dostosować do każdej osoby indywidualnie. Firma bowiem zdaje sobie sprawę, że wynajem długoterminowy mercedesa dla osób prywatnych powinien odbywać się na innych warunkach niż taki sam wynajem mercedesa dla firm. Wszystko to sprawia, że mercedes jest dobrą, godną zaufania marką.