Kiedy zatrudnić specjalistę SEO?

Obecnie żadna firma nie może obejść się bez własnej strony internetowej. Nieważne, czy to wielka korporacja, czy mały, lokalny biznes – dzięki sieci marka zyskuje rozpoznawalność i ma szansę trafić do wielu nowych klientów. Aby jednak witryna spełniała swoje zadania, musi być widoczna w sieci – a to ciężko jest osiągnąć bez profesjonalnego wsparcia specjalisty SEO.

Specjalista SEO – na czym polega jego praca?

Strona internetowa ma niskie szanse na wybicie się wśród konkurencyjnych serwisów bez profesjonalnego pozycjonowania, czyli działań mających na celu osiągnięcie przez nią wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Aby witryna mogła być widoczna w sieci, potrzebny jest więc specjalista SEO – np. https://matt-kozlowski.com/. Jest to osoba odpowiedzialna za opiekę nad daną stroną www pod kątem pozycjonowania, której głównym zadaniem jest wyprowadzenie witryny do TOP 10, czyli czołowych wyników w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie strony internetowej to wyjątkowo złożony i czasochłonny proces, obejmujący realizację wielu zadań. Składa się na niego przede wszystkim optymalizacja strony internetowej oraz link building, czyli działania prowadzone zarówno na witrynie, jak i poza nią. Specjalista SEO czuwa nad tym, by plan realizowanych zadań był indywidualnie dopasowany do danej witryny, odpowiadający jej bieżącym potrzebom oraz zgodny z przyjętymi zasadami, dzięki czemu cały proces będzie mógł przynieść spodziewane wyniki.

Do głównych zadań, składających się na pozycjonowanie strony internetowej, należą:

 • audyt witryny, by poznać jej mocne i słabe strony i zaplanować odpowiednią strategię pozycjonowania,
 • wprowadzenie ewentualnych poprawek w kodzie i budowie strony, by była bardziej przyjazna i dla użytkowników, i dla robotów wyszukiwarki, oceniających daną witrynę,
 • wypełnienie strony wartościowymi treściami wysokiej jakości,
 • optymalizacja zawartości serwisu pod kątem wybranych słów kluczowych,
 • budowanie silnego profilu linków oraz monitorowanie jakości linków przychodzących,
 • analiza działań konkurencji.

Specjalista SEO powinien do każdej strony podchodzić indywidualnie – różne serwisy mają różne potrzeby, historię, budowę i odbiorców, dlatego zaplanowane działania powinny być szczegółowo dopasowane do danej witryny. Skuteczne pozycjonowanie wymaga przy tym kompleksowej obsługi strony, dlatego powinna zajmować się tym osoba o wysokich kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu.

Czy Twoja strona potrzebuje pomocy specjalisty SEO?

Kiedy więc pomoc specjalisty SEO będzie niezbędna? W każdej sytuacji, kiedy strona internetowa nie odnotowuje wysokiej liczby wejść. Aby serwis mógł pełnić swoją funkcję, musi być widoczny w sieci – a nie da się tego osiągnąć bez odpowiedniego pozycjonowania. Jeśli więc na stronę zagląda zaledwie garstka odbiorców, a w wynikach wyszukiwania Google znajduje się daleko poza pierwszą dziesiątką – warto skorzystać z usług specjalisty SEO, który dopilnuje, by witryna stała się widoczna dla użytkowników Internetu.

Kluczowe znaczenie ma sprawienie, by dana strona internetowa wyprzedziła konkurencję i znalazła się jak najwyżej w naturalnych (czyli bez wykupienia reklam) wynikach wyszukiwania. Większość odbiorców, szukających danej usługi lub produktu w Internecie, zwraca uwagę na kilka pierwszych pozycji, wyświetlających się po wpisaniu wybranej frazy – dlatego agencje SEO przykładają wagę do tego, by witryna mogła znaleźć się w TOP 5, a nawet TOP 3. Zwiększa to znacznie szansę na to, że dany użytkownik przejrzy ofertę znajdującą się na danej witrynie – w efekcie strona odnotowuje o wiele wyższy ruch. Większa ilość odbiorców zainteresowanych konkretną usługą to także większa ilość potencjalnych klientów, a więc bardzo duża szansa na rozwój firmy. Obecność na szczycie listy Google to także niezawodny sposób na budowanie wizerunku marki.

Specjalista SEO – czy warto?

Każda firma, pragnąca wypromować się w sieci, powinna skorzystać z usług doświadczonego specjalisty SEO, ponieważ wiąże się to z wieloma korzyściami. Profesjonalne pozycjonowanie przyczyni się do większej popularności marki, zwiększy ilość zainteresowanych nią odbiorców oraz pozwoli jej na znaczny rozwój.

 • Lubuscy policjanci promowali swój zawód na Uniwersytecie Zielonogórskim

  W środę /20.03/ mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny gościli na Targach Pracy i Kariery zorganizowanych przez Uniwersytet Zielonogórski. Studenci mieli okazję poznać wiele tajników policyjnej pracy i porozmawiać z policjantami z różnych służb.

 • O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa z komendantem i dzielnicowym

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesne narzędzie komunikacji Policji ze społeczeństwem, dzięki któremu mieszkańcy mogą w dowolnej chwili przekazać informacje o dotyczących ich problemach, a także wskazać miejsca, gdzie ich zdaniem potrzebna jest reakcja Policji. Mapa nie służy jednak do zgłaszania interwencji pilnych, a do sygnalizowania problemów czy pojawiających się nowych niepokojących sytuacji. O tym właśnie przypomniał komendant komisariatu II, który spotkał się z mieszkańcami osiedla „Słonecznego”.

 • 100-lecie powołania Polskiej Policji

  W tym tygodniu na budynku Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zamontowany został banner informujący o przypadającym w 2019 roku 100-leciu powołania Polskiej Policji. Przez cały rok we wszystkich jednostkach Policji w kraju planowane są różne imprezy upamiętniające tę rocznicę. Także zielonogórska komenda zaprasza na imprezy sportowe i kulturalne mieszkańców miasta i powiatu.

 • 24 marca Wataha Zielona Góra zmierzy się z Armią Poznań w Pierwszej Lidze Futbolu Amerykańskiego!

  Nowoczesne technologie i rozwiązania dają nam ogromne możliwości w zakresie ochrony swojego bezpieczeństwa. Możemy w odpowiedni sposób zabezpieczyć dom czy biuro i cieszyć się spokojnym snem – również wtedy, gdy akurat nie znajdujemy się w chronionym obiekcie. Jednym z łatwiejszych i tańszych sposobów na zabezpieczenie wnętrza jest rygiel do drzwi – niepozorny element zamka, który jednak będzie w stanie zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom. Oto 6 korzyści, jakie zyskasz inwestując w specjalną zasuwę!

  Rygiel do drzwi – 6 podstawowych korzyści!

  Korzyść 1 – rygiel do drzwi to pełne bezpieczeństwo

  To oczywiście podstawowa korzyść, o której trzeba mówić głośno i wyraźnie. Rygiel do drzwi jest rozwiązaniem wykonanym ze stali, pełni rolę zabezpieczenia, które jest niezwykle trudna do sforsowania. Mówimy tutaj nawet o podstawowej wersji rygla, a więc pojedynczej i stosunkowo cienkiej, która i tak podnosi bezpieczeństwo obiektu o kilka stopni. Możliwe jest ponadto zakupienie rozwiązań antywłamaniowych, które montuje się np. w drzwiach aluminiowych – taki wielopunktowy rygiel zamka drzwi będzie nie do sforsowania nawet pomimo największych starań włamywaczy.

  W ten sposób rygle do drzwi zewnętrznych stanowią doskonałe uzupełnienie systemów zabezpieczeń domów, biur czy obiektów przemysłowych, takich jak alarm czy monitoring. Dzięki nim dasz sobie więcej czasu na reakcję albo całkowicie unikniesz zagrożenia – niezależnie od miejsca, które chcesz ochronić.

  Korzyść 2 – wieloletnia trwałość

  Jak już mówiliśmy, zamek do drzwi z ryglem jest rozwiązaniem, wykonywanym z najlepiej wyselekcjonowanych materiałów – najczęściej wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Jej odpowiednia grubość oraz szerokość pozwalają na doskonałe zabezpieczenie każdych drzwi przed wyważeniem. Co więcej – rygiel do drzwi jest rozwiązaniem, które okaże się trwałe na przestrzeni wielu lat i któremu nie zaszkodzą czynniki atmosferyczne – inwestujesz więc w trwałość i bezpieczeństwo na bardzo długi czas.

  6 korzyści, jakie da Ci rygiel do drzwi

  Warto przy tym zaznaczyć, że najlepsze rygle do drzwi zewnętrznych są certyfikowane, co oznacza, że testuje się je w różnych warunkach i dzięki temu są one w pełni sprawdzone. Jeżeli więc masz wybór – stawiaj właśnie na takie rozwiązania!

  Korzyść 3 – nowoczesne rozwiązanie

  Możesz zakupić rygle do drzwi antywłamaniowe, otwierane i zamykane manualnie, ale możesz też postawić na rozwiązania bezprzewodowe, którymi sterować będziesz z większej odległości. Jest to rozwiązanie nie tylko komfortowe, ale również zapewniające Ci poczucie bezpieczeństwa niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Możesz skorzystać z niego również w bramach garażowych i cieszyć się bezpieczeństwem swojego samochodu!

  Korzyść 4 – duży wybór

  Wystarczy wejść na stronę dowolnego sklepu, który oferuje rygle drzwiowe i zasuwy, by przekonać się o ogromnej liczbie rozwiązań, z jakich możesz skorzystać. Pojedyncze, wielopunktowe, o rozmaitych designach czy kolorach – dzięki tak dużemu wyborowi, z całą pewnością dostosujesz rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

  Korzyść 5 – niska cena

  Cena najprostszej zasuwki to kwestia kilku złotych – oczywiście w takiej sytuacji nie możesz liczyć na pełne, stuprocentowe zabezpieczenie domu przed włamaniem, a jedynie na opóźnienie działań włamywaczy. Okazuje się jednak, że skuteczniejsze rozwiązania wcale nie są drogie – ich koszt to kilkadziesiąt, maksymalnie 100-200 złotych, co z całą pewnością pozwoli Ci zaopatrzyć się w zabezpieczenie dopasowane do Twoich możliwości finansowych.

  Korzyść 6 – uniwersalność zastosowania

  Możesz kupić zasuwę do drzwi zewnętrznych i nie tylko – polecamy również rygiel do drzwi balkonowych, aluminiowych, garażowych, a nawet rygle do okien, które w wielu obiektach również okażą się bardzo pożądanym rozwiązaniem.

 • POLICJANCI ODDAJĄ KREW POTRZEBUJĄCYM

  Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie człowieka. To wyjątkowy lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu osobom. Policjanci z Zielonej Góry doskonale to wiedzą i dlatego oddają swoją krew, aby pomóc innym. Do policjantów dołączyli także uczniowie klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku.

 • Policjant to zawód dla ludzi z pasją - zielonogórscy policjanci promują swój zawód wśród uczniów szkół średnich

  Zawód policjanta jest wymagający, ale jednocześnie daje dużo w zamian, bo każdy dzień przynosi coś nowego i wyjątkowego, dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podczas spotkań z maturzystami przekonywali uczniów szkół średnich do wstąpienia w policyjne szeregi.