Szukasz pomysłu na weekend? W dniach 20 - 23 czerwca w Zielonej Górze odbędzie się Weekend Otwartych Winnic. Poznasz smak zielonogórskiego wina, poczujesz niesamowity klimat winnicy, a twój pobyt wzbogaci kilka ciekawych historii opowiedzianych przez winiarza.
  • Pierwsza pomoc dla policyjnych psów

    W tym tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się bardzo nietypowe szkolenie – zasady udzielania pierwszej pomocy psom. Policyjni przewodnicy psów z naszego województwa uczestniczyli w zajęciach z wielkim zaangażowaniem – zdrowie ich czworonożnych partnerów w służbie jest dla nich bardzo ważne.

  • Wiemy kto zniszczył gazony na zielonogórskim deptaku

    Do bulwersującego zdarzenia doszło w niedzielę /9.06/ nad ranem na ul. Żeromskiego w Zielonej Górze. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały nieprzyjemny incydent – kobietę, która idąc deptakiem wyrywała kwiaty z miejskich gazonów. Kobieta została już zatrzymana i usłyszała zarzuty.

  • Egzaminy na pierwsze „Prawo Jazdy”

    11 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zaproszeni przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie do przeprowadzenia egzaminów na kartę rowerową. Do części praktycznej przystąpili uczniowie w wieku 10 lat, którzy zdali z wynikiem pozytywnym część teoretyczną egzaminu.

  • Takiego wydarzenia jeszcze w Zielonej Górze nie było! W sobotę 15 czerwca odbędzie się I Dzień otwartych piwnic winiarskich.