• Ukradł samochód, a dokumenty i telefon wyrzucił do rzeki - 32-latek usłyszał zarzuty

  Policjanci z komisariatu w Sulechowie ustalili i zatrzymali podejrzanego o zuchwałą kradzież samochodu dostawczego. Mężczyzna na oczach pracowników wykorzystał okazję – pozostawione w stacyjce kluczyki – wsiadł do samochodu i odjechał.

 • Potrącił kobietę i uciekł. Kierowca wkrótce usłyszy zarzuty

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia, do którego doszło wczoraj /18.11/ na ul. Batorego. 37-letni mężczyzna po wypadku odjechał, nie udzielając pieszej pomocy. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy – miał 2,5 promila.

 • Działania Policji zapobiegły wprowadzeniu na rynek narkotyków

  W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową wraz z funkcjonariuszami Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali cztery osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów narkotyków. Dwie z zatrzymanych osób zostały już tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.

 • Korytarz życia i jazda na suwak

  Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 5 listopada 2019 r. przygotowaną przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizację ustawy - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzającą przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po upływie 21 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw.