• Prosimy o ostrożność na drogach!

  Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze. Warunki na drogach są zmienne i przez to mogą być trudne dla wielu kierujących, dlatego bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i częściej stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, a także nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

 • „Bezpieczna droga do szkoły”

  Policjanci ruchu drogowego wiedzą jak ważna jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat dlatego często i chętnie spotykają się z dziećmi w szkołach czy przedszkolach. Najwięcej spotkań organizowanych jest wraz z początkiem roku szkolnego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Ostatnio policjanci ruchu drogowego przeprowadzili takie zajęcia Szkole Podstawowej w Przylepie oraz Szkole Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze.

 • W najbliższą niedziele (22 września) zapraszamy na IV Winobranie na Winnicy Samorządowej w Zaborze. Impreza w Lubuskim Centrum Winiarstwa rozpocznie się o godzinie 13:00.
  27 września w Piwnicy Artystycznej Kawon odbędzie się zielonogórska, oficjalna premiera filmu "Grun de Berg.Wyzwanie"

  Dealer mini - jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

  Chcesz znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie? Jeśli tak to doskonale się składa. Spraw sobie ogromny prezent. Wszystko dzięki serwisy mini warszawa. Jesteśmy przekonani co do tego, że znajdziemy dla siebie odpowiednie rozwiązanie. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości salon mini w Warszawie.

  Poszukiwania trwały bardzo dużo. Niemniej jednak, zdecydowaliśmy się, że dealer mini okaże się świetnym wyborem. Dealer mini Warszawa sprawdził się w naszym przypadku doskonale. Teraz wiemy, że salon mini w Warszawie był doskonałą alternatywą.

  Mini dealer - gdzie zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie?

  Jeszcze dziś możesz dołączyć do wyjątkowych osób, które korzystają z możliwości gwarantowanych przez dealer mini cooper. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dealer mini Warszawa to doskonale się składa. Zastanawiasz się jak wybrać odpowiedniego salon Dealer Mini cooper jeśli tak to doskonale się składa jak się okazuje jak się właśnie saloniku. Zawsze najlepszym rozwiązaniem. Jako partnerzy mini dealer doskonale wiemy, co zrobić. Mini dealer Warszawa sprawdzi się doskonale. W dodatku, sam salon mini mieści się w Warszawie. W stolicy znajdziesz nas jako salon mini w Warszawie i nie będziesz mieć żadnego problemu z odnalezieniem tak wyjątkowej oferty, jaką jest właśnie salon mini Warszawa. Co decyduje o tym, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z oferty, jaką przedstawiają salony mini? Przede wszystkim, salony mini w Warszawie to rozwiązania które nie mają sobie równych jeśli poszukujemy samochodów takich jak mini cooper. Jesteś fanem pojazdów? Chcesz znaleźć rozwiązania dla Ciebie i swojej firmowej floty, jednak jak do tej pory żadne z proponowanych rozwiązań nie okazało się dla Ciebie na tyle odpowiednie, aby w nie wejść? Nie mamy najmniejszej wątpliwości, że to właśnie dealer mini Warszawa jest jednym z najlepszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań, jakie możemy zaproponować. Niemniej jednak, nie oznacza to, że mini dealer to jedyne miejsce, w jakich możemy dokonać zakupu.

  Mini dealer w Warszawie - na co warto się zdecydować?

  Dealer mini cooper to rozwiązanie, które stwarza dla Ciebie szereg możliwości. Możesz poznać je wszystkie korzystając z wielu dogodnych możliwości. Dla przykładu, to właśnie mini dealer jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli poszukujesz pojazdu dla siebie lub innych członków swojej rodziny. Serwis mini cooper Warszawa jest otwarty na rozpoczęcie współpracy zarówno z osobami z okolic Warszawy, jak i mieszkańców stolicy. W dodatku, istnieje możliwość skorzystania z oferty, prezentowanej przez serwis mini Warszawa będąc osobą prywatną, jak i firmą.Auto w samej Warszawie salon Mini cooper Warszawa okazał się świetnym wyborem który pomógł nam raz dwa uporać się z problemami jakie do tej pory mieliśmy wyboru naszego wymarzonego auta jeśli macie tego typu pytania lub wątpliwości was też zaczerpnąć wiedzy od fachowca i dowiedzieć się więcej na ten temat Calum nie Warszawa to świetne rozwiązanie. Salon mini w Warszawie to świetne i dogodne rozwiązanie. Firma zaproponowała mi dogodne warunki. Byłem zadowolony z tego, że mogę współpracować z takim salonem samochodowym i specjalistami, którzy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że poszukiwany przeze mnie samochód dla rodziny musiał spełniać moje wygórowane standardy. Jak się jednak okazało, salon mini Warszawa to również rozwiązanie z którego ko. Jednocześnie mamy nadzieję, że dealer mini okaże się odpowiednim rozwiązaniem i pomoże Państwu w dokonaniu owocnej inwestycji. Życzymy udanych zakupów i dobrych inwestycji, które okażą się strzałem w dziesiątkę. Dla nas Państwa zadowolenie i pełna satysfakcja to najważniejsza kwestia, na jakiej nam zależy.

  W sklepie budowlanym ciężko odnaleźć się osobom, które nie mają większego doświadczenia i wiedzy na temat samodzielnych remontów oraz majsterkowania. Klejenie tworzyw sztucznych to dosyć trudne zajęcie, które wymaga dobrze dobranego kleju oraz odpowiedniego przygotowania. Osoby ambitne, nastawione na samodzielną pracę, muszą pamiętać, że prawidłowe klejenie abs ma ogromne znaczenie na trwałość i estetykę efektów końcowych. Co powinniśmy wziąć pod uwagę przy klejeniu tworzyw sztucznych.

  Jak wybrać dobry klej do tworzyw sztucznych?

  Rola dobrze dobranego kleju do plastików

  Połową sukcesu przy klejeniu tworzyw sztucznych, jest wybór właściwego kleju. Rynek jest pod tym względem bardzo różnorodny oferując nam inne specyfiki do: ABS, PCV, PEHD oraz innych plastików. Pierwszym zadaniem jest zatem skuteczne rozpoznanie. Musimy sprawdzić, jaki dokładnie plastik przyjdzie nam kleić. Zwykle, do jednego tworzywa możemy zastosować kilka rodzajów klejów, ale tylko niektóre zapewniają oczekiwany poziom precyzji oraz trwałości efektów.

  W sieci natrafimy na liczne poradniki związane z klejeniem tworzyw sztucznych. Dzięki nim, dowiesz się jak wybrać odpowiedni klej do laminatu oraz jak przygotować się do samej procedury klejenia. Przy bardziej zaawansowanych pracach niezbędny może się okazać specjalny sprzęt do utwardzania kleju oraz ubranie ochronne. W trosce o nasze zdrowie powinniśmy unikać klejów rozpuszczalnikowych o bardzo toksycznym składzie. Na szczęście, nowoczesny klej do PP jest tworzony z myślą o naszym zdrowiu, a także prostocie wykonania pracy.

  A może wystarczy klej uniwersalny?

  Jeśli masz do sklejenia niewielkie elementy wykonane z popularnych tworzyw, takich jak PCV czy ABS, możesz oczywiście zdecydować się na klej uniwersalny. W grę często wchodzą jednak bardziej zaawansowane prace. Chcąc samodzielnie zamontować ekrany akustyczne, raczej nie posłużymy się prostym klejem uniwersalnym. W przypadku dużych elementów potrzebujemy specjalistycznego kleju. Tylko taki preparat zapewni nam odpowiednią trwałość rezultatów.

  Specyfika tworzyw sztucznych

  Każde tworzywo sztuczne różni się od siebie pod względem wytrzymałości, odporności na substancje chemiczne i zabrudzenia, podatności na klejenie. Te czynniki należy uwzględnić przy wyborze odpowiedniego preparatu. Klej do polipropylenu może również wymagać zastosowania odpowiednich przygotowań, np. aktywacji tworzywa. Przy specjalistycznych preparatach wymagana może być także profesjonalna lampa UV do utwardzenia kleju. Przed rozpoczęciem prac należy sporządzić listę zakupów, by zawczasu zadbać o niezbędne akcesoria.

  Gdzie kupić dobry klej do plastików?

  Możemy zdecydować się na tradycyjny sposób, czyli wizytę w sklepie budowlanym. Biorąc pod uwagę ogromny asortyment oraz trudności w znalezieniu interesujących nas produktów, większość osób wybiera wygodne zakupy przez Internet. W ten sposób możemy łatwiej wyszukać produkty do interesujących nas tworzyw, a także zakupić ewentualne dodatki, takie jak np. folie PCV. W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy skonsultować się z pracownikiem sklepu, który podpowie nam, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, a także, jaki klej do plastiku będzie najlepszym wyborem dopasowanym do naszych indywidualnych potrzeb. 

  W dzisiejszych czasach większość placówek usługowych jest nastawiona na wielobranżowość, choć z pozoru mogłoby wydawać się zupełnie inaczej. W końcu można pomyśleć, że kawiarnia, hotel czy nawet gabinet kosmetyczny mają jedną funkcję. Jednak   w rzeczywistości okazuje się to dalekie od prawdy. Wielobranżowość w tym kontekście oznacza, że takie miejsca łączą w sobie różnorodne usługi na potrzeby szerokiej, zróżnicowanej grupy odbiorców o odmiennych upodobaniach. Prościej mówiąc, zapewniają sobie szersze pole do popisu, dzięki bogatemu wachlarzowi możliwości skumulowanych w jednym miejscu. To także pozostawia otwarte drzwi do zwiększenia przychodu zysków danej placówki oraz wpasowania się lepiej w kanon oczekiwań i potrzeb klientów, co sprawi, że nie będą szukali zaspokojenia u konkurencji.

  Hotel to coś więcej, niż nocleg

  Niegdyś hotel kojarzył się z miejscem noclegu przede wszystkim. Jednak dzisiaj oczekujemy od hoteli o wiele więcej, niż wygodnych łóżek w stylowo urządzonych pokojach oraz czystych łazienek. Rzeczywistość XXI-ego wieku sprawiła, że chętniej wybieramy hotele z restauracją i spa w cenniku oraz licznymi dodatkowymi usługami. Hotele przestały pełnić podstawowe funkcje wyłącznie i wkroczyły na nowy poziom - wybieramy się do nich odpoczywać, pracować, dobrze się bawić. Z tego powodu chętnie wybieramy wielousługowe, luksusowe hotele jako miejsca spotkań biznesowych oraz oficjalnych wydarzeń. Zjawisko jest powszechne we wszystkich częściach kraju oraz na skalę światową. Popularnym miejscem jest, dlatego sala konferencyjna nad morzem w hotelu nad morzem bałtyckim, Ciekocinko.

  Zabierz swoją pracę nad morze - konferencje nad Bałtykiem

  Dlaczego warto wybrać się na wyjazd służbowy nad morze?

  Konferencja nad morzem to super sprawa, gdyż zapewnia wiele możliwości. Nie tylko możemy odetchnąć morską bryzą i nacieszyć się pięknymi widokami, ale także skorzystać z nadmorskich atrakcji i wyjątkowej oferty. Posiedzenia w trakcie pracy będą o wiele przyjemniejsze w relaksującym otoczeniu z możliwością połączenia pracy z opcją weekendu spa po godzinach. Wybór nadmorskich kurortów i sal konferencyjnych zarazem jest doskonały szczególnie w letnim okresie, gdy na zewnątrz doskwiera nieznośny upał i słońce praży od rana do wieczora. Szum fal i jazgot mew przyniesie powiew świeżości oraz nową motywację do stawianych w trakcie zebrania zadań. Po pracy można wybrać się na spacer brzegiem morza lub w krótki rejs statkiem. W miejscach takich, jak Pałac Ciekocinko można wynająć salę konferencyjną, wyposażoną w nowoczesny sprzęt oraz potrzebne udogodnienia dla spotkań biznesowych, szkoleń i projektów. Jednocześnie można zorganizować dla uczestników wyjazdu relaksujące i ciekawe atrakcje, jak degustacja win  w restauracji hotelowej oraz zapoznanie z lokalnymi przysmakami ze świeżych składników. To rewelacyjna opcja, szczególnie, gdy chcemy zaimponować swoim kontrahentom, zarówno lokalnym i zagranicznym. Tym bardziej będą zachwyceni, gdy w ich miejscu zamieszkania nie ma dostępu do morza. Warto wybrać nad morzem Bałtyckim Pałac Ciekocinko, gdyż sam obiekt robi niesamowite wrażenie. To luksusowy hotel, urządzony jednocześnie w nowoczesnym i rustykalnym stylu. Sama sala konferencyjna będąc zabytkową zachwyca wystrojem w wiktoriańskim klimacie. Człowiek może zdecydowanie poczuć się w tym miejscu elitarnie, otoczony eleganckim wnętrzem i przepychem w dobrym guście.

  Nowoczesność doprowadziła do tego, że podstawowe funkcje nie są już wystarczające do prawidłowego funkcjonowania w otaczającej nas rzeczywistości. Z tego powodu firmy dostosowują się, by być bardziej „multitasking” i lepiej wpisywać się w oczekiwania klientów. Niestety, duża konkurencja na rynku sprawia, że każdy dzień to walka o wpływy i większą rzeszę klienteli. Wielobranżowe placówki, które oczywiście są dobrze zarządzane i zorganizowane, radzą sobie lepiej i cieszą się większą popularnością. To klucz do rozwoju oraz sukcesu. 

  Kabina prysznicowa nowej generacji

  Wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych do łazienki to najważniejszy aspekt, jaki powinniśmy brać pod uwagę w trakcie remontu czy też wykańczania łazienki. Nowoczesne rozwiązania zapewnią niebywały komfort i wygodę podczas ich codziennego użytkowania. Podczas remontu wielu z nas waha się, czy zdecydować się na wannę, a może pójść za najnowszymi trendami i zamontować kabinę prysznicową. Jeżeli w naszej łazience uprzednio znajdowała się wanna, musimy liczyć się z koniecznością przebudowy instalacji wodociągowej, jeśli chcemy zaopatrzyć się w nowoczesny prysznic.

  Kabina prysznicowa często kojarzy nam się z tandetną, plastikową bryłą, która nie jest ani estetyczna, ani praktyczna. Jednak modele, które obecnie dostępne są w ofertach wielu producentów to szeroki wachlarz kabin o zróżnicowanej budowie czy wykonaniu. Nowoczesna kabina prysznicowa bez brodzika to „must have” każdej stylowej łazienki, szczególnie w przypadku gdy w naszym domu mieszka osoba, która ma problem ze swobodnym poruszaniem się.

  Duży wybór kabin prysznicowych

  Sklepy z wyposażeniem łazienek czy też markety budowlane posiadają w swoim asortymencie duży wybór kabin prysznicowych, dzięki czemu bez najmniejszego problemu możemy dobrać system kompatybilny z naszą łazienką.

  Nowoczesne prysznice wykonane są najczęściej z niezwykle wytrzymałego szkła hartowanego, które jest odporne na wszelkiego rodzaju czynniki, które mogłyby negatywnie wpływać na jego kondycję. Szkło stosowane w kabinach to tworzywo, które nie zarysowuje się, nie kruszeje, a co najważniejsze, nie pęka nawet pod dużym naporem czy przy mocnym uderzeniu. Szkło tego typu jest niepodatne na szybkie zmiany temperatury, które w czasie standardowej kąpieli nie są rzadkością.

  Stylowe kabiny prysznicowe możemy również wybrać w wariancie bez zbędnych, grubych profili aluminiowych, które często zaburzają ogólną estetykę nie tylko prysznica, ale również całej aranżacji pomieszczenia. Awangardowe, szklane kabiny prysznicowe to estetyka na najwyższym, światowym poziomie.

  Brodzik – tak czy nie?

  Może się wydawać, że wybór kabiny prysznicowej to bułka z masłem. Jednak przy zakupie kabiny do naszej łazienki należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Standardowe kabiny prysznicowe z brodzikiem to najczęściej wybierane modele na rynku. Szczególnie kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem cieszą się popularnością wśród miłośników uniwersalnych i funkcjonalnych rozwiązań. Brodzik z powodzeniem może zastąpić wannę, zwłaszcza gdy posiadamy zwierzęta domowe. Umycie psa czy kota jest znacznie łatwiejsze, jeśli dysponujemy wysokim brodzikiem. Nie musimy również całkowicie rezygnować z prysznica, jeśli w naszym domu pojawi się dziecko. Brodzik to doskonała alternatywa dla wanny jeśli chodzi o sprawne umycie naszych pociech.

  Z kolei kabina bez brodzika to rozwiązanie wszelkich problemów, które towarzyszą osobom niepełnosprawnym czy starszym. Kabina, która nie posiada zbędnych i kłopotliwych krawędzi to wybawienie dla tych, którzy na co dzień nie mogą sobie pozwolić na samodzielną kąpiel. Brak brodzika umożliwia swobodny wjazd na wózku inwalidzkim czy wejście o kulach, dlatego też osoby o ograniczonych zdolnościach motorycznych nie muszą prosić o pomoc.

  Jeśli opcja bez brodzika bardziej odpowiada naszej wizji zagospodarowania łazienki, musimy być przygotowani na dodatkowe koszty związane z przebudową instalacji wodociągowej. Dlatego też budowę prysznica bez brodzika najlepiej zaplanować jeszcze na etapie projektowania pomieszczenia.