• Oszuści działający metodą „na wnuczka” kolejny raz zaatakowali w Zielonej Górze. Po raz kolejny przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy osobom obcym i przypominamy mechanizmy ich działania. Prosimy o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy osobom obcym. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają od nikogo pieniędzy, ani nie informują o prowadzonych działaniach, a jeśli pieniędzy potrzebuje członek naszej rodziny, zadzwońmy do niego sami i sprawdźmy czy tak jest w rzeczywistości.

  • 9 lutego 2018 roku o godz. 11.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyła się narada roczna z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztofa Sidorowicza. Podczas narady podsumowano pracę zielonogórskich policjantów w 2017 roku.

  • Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy przed jednym z lokali nocnych pobili młodego mężczyznę i zniszczyli jego samochód. Okazało się, że tego wieczoru agresywni mężczyźni atakowali także inne osoby. Prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie obu zatrzymanych.

  • Zbliża się okres zimowych ferii oraz wyjazdów organizowanych dla dzieci i młodzieży. Zielonogórscy policjanci od soboty 10.02 do niedzieli 25.02 po raz kolejny uruchamiają STAŁY PUNKT KONTROLI AUTOBUSÓW w godzinach 7.00 – 9.00 na pętli MZK przy ul.Wrocławskiej.

  • W naszym powiecie znów grasowali oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. Wczoraj usiłowali okraść troje zielonogórzan wmawiając im, że policjanci prowadzą tajną akcję przeciwko oszustom „na wnuczka”. Na szczęście nikt nie dał się nabrać, natomiast zielonogórzanie powiadomili Policję. O podejrzanych telefonach powiadomiło również policjantów 6-cioro innych mieszkańców miasta.

  • Serdecznie zapraszamy podczas ferii zimowych do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie.
    Serdecznie zapraszamy do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie
  • Już tylko kilka dni dzieli dzieci i młodzież od długo wyczekiwanej zimowej przerwy w nauce. Ferie to czas relaksu, odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Policjanci także przygotowują się do działań, aby dzieci spędziły te dwa tygodnie bezpiecznie.

  • Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę 11 lutego 2018 r. na zimowy spacer z Cigacic do Krępy. Trasa liczy 9 km i prowadzi polnymi i leśnymi drogami wzdłuż brzegu Odry.
  • Dziś w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Już po raz czternasty nasz kraj przyłącza się do tego międzynarodowego święta, w którym uczestniczy 130 państw z całego świata. Krajowym organizatorem DBI jest konsorcjum złożone z Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Partnerem Głównym – Fundacja Orange, a Partnerem – firma Facebook. Wydarzenie uzyskało honorowy patronat Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Komendy Głównej Policji.