• Skuteczne działania policjantów – areszt na 3 miesiące dla podejrzanego o kilka pobić.

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali i doprowadzili do aresztowania 19-latka, podejrzanego o dwa pobicia. Przeciwko mężczyźnie toczy się przed sądem postępowanie w sprawie innych podobnych przestępstw. Młody mężczyzna ukrywał się przed policjantami od lipca 2018 r.

 • Zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę, 13 października 2018 r. o godz. 12:00 do Centrum Przyrodniczego przy ul. Dąbrowskiego 14. na wernisaż KLUB MIŁOŚNIKÓW KOLEI SZPROTAWSKIEJ Dumni z 10 lat aktywności miejskiej.
 • Udaremnione dwie próby oszustwa metodą „na policjanta”

  Wczoraj w Zielonej Górze i Babimoście doszło do prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Dzięki czujności pracowników poczty i zaangażowaniu policjantów dwie starsze kobiety nie straciły swoich oszczędności, chociaż zdążyły już wykonać przelewy na inne konta.

 • 13 października odbędzie się Otwarcie Parku Linowego w Dolinie Gęśnika! (sobota) godz.12.00-16.00.
 • Skradziony samochód policjanci znaleźli w „dziupli” po kilku godzinach

  Sulechowscy policjanci dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości terenu w piątek w południe odnaleźli samochód Renault Clio skradziony nad ranem w Zielonej Górze. Pojazd ukryty był w stodole na jednej z posesji w podsulechowskiej wsi. Policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 6 osób.

 • Znaczna ilość narkotyków i dopalacze zabezpieczone przez policjantów. 4 osoby zatrzymane, jedna aresztowana.

  W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali kolejne osoby, które usłyszały zarzuty za przestępstwa narkotykowe. Jedna z nich została decyzją sądu aresztowana tymczasowo na 3 miesiące. Żadna z zatrzymanych osób nie była wcześniej notowana za przestępstwa narkotykowe.

 • Policjanci odzyskali skradzioną mazdę wartą ok. 80 tys. zł. Kierowca był poszukiwany i pod wpływem narkotyków.

  Policyjny „nos” nie zawiódł policjantów ruchu drogowego, którzy na jednym z parkingów w centrum miasta postanowili skontrolować mężczyznę kierującego osobową mazdą na niemieckich numerach rejestracyjnych. Policjanci zatrzymali kierującego, a samochód trafił na parking strzeżony.

 • Pies, który nosi odblaski

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego podczas służby zauważyli w lesie błąkającego się psa. Pomimo, że zwierzę znajdowało się dosyć daleko od drogi, zwróciło ich uwagę bo miało założoną kamizelkę odblaskową. Właściciel był bardzo wdzięczny za odnalezienie swojego pupila.

 • Awaryjne lądowanie i pożar samolotu w Babimoście

  Na lotnisku w Babimoście awaryjnie lądował samolot pasażerski, a po wylądowaniu doszło do pożaru silnika i podwozia – taką informację otrzymał dyżurny z Komisariatu Policji w Sulechowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, jednak przeprowadzona akcja ratownicza, ewakuacja i opatrywanie rannych oraz współdziałanie służb były jak najbardziej realne.

 • Policjanci na zajęciach z przedszkolakami

  Od początku bieżącego roku szkolnego zielonogórscy policjanci przeprowadzają spotkania edukacyjne z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego "LUPO". W spotkaniach uczestniczą dzieci z klas I – IV, a także "zerówek" przygotowujący się do dalszej edukacji w przedszkolach i szkołach.

 • Potrącił chłopca. Wszystko nagrał monitoring

  Od kilku tygodni na terenie Zielonej Góry działa miejski monitoring. Nagrania z kamer monitorujących są pomocne w pracy policjantów, chociażby przy ustalaniu sprawców aktów wandalizmu, kradzieży czy kolizji. Kilka dni temu, podczas wyjaśniania okoliczności kolizji w centrum miasta pracownik komendy miejskiej Policji w Zielonej Górze zauważył niebezpieczne zdarzenie.

 • Zapraszamy Was na kolejną Nocną Masę Krytyczną. Jak zwykle ruszamy z placu Bohaterów. W tym roku wjedziemy na zbudowaną właśnie rowerostradę Zielona Strzała, aby dojechać na plac przed nową kładką pieszo-rowerową u zbiegu ulic Sikorskiego, Głowackiego i Kożuchowskiej.
 • Nietrzeźwi nastolatki skradzionym pojazdem demolowali inne auta. Jeden z nich był poszukiwany

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy jadąc skradzionym wcześniej samochodem, rozbili kilkanaście innych pojazdów zaparkowanych na jednym z osiedli. Obaj byli nietrzeźwi. Policjanci wyjaśniają, który z nich kierował.