Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zielona Góra

W związku z sygnałami od mieszkańców, zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji sprawdzają sytuację na deptaku, m.in. przestrzeganie przepisów ruchu drogowego takich jak zakazu wjazdu pojazdów nieuprawnionych, wjazd do strefy dla pieszych poza godzinami do tego wyznaczonymi czy też parkowanie w miejscach niedozwolonych.

Policjanci coraz częściej pojawiają się na deptaku, gdzie często zdarza się kierującym łamać przepisy dotyczące ograniczeń w poruszaniu po tej strefie. Ponadto otrzymują sygnały od mieszkańców skarżących się na nieprzestrzeganie zakazów poruszania przez kierujących samochodami ciężarowymi, dostawczymi oraz skracanie sobie drogi przejazdami przez ul. Pieniężnego.  

Osoby naruszające przepisy i nie stosujące się do znaków zakazu ruchu muszą liczyć się z konsekwencjami czyli mandatem od 20 do 500 zł i 5 punktów karnych, natomiast osoby pozostawiające zaparkowane pojazdy w miejscach niedozwolonych

Zielonogórscy policjanci otrzymują bardzo wiele sygnałów od mieszkańców dotyczących różnych problemów. Jak zwykle najwięcej jest zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego reagują na wszystkie prośby i sukcesywnie sprawdzają wszystkie wpływające zgłoszenia.